GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2022 12:31   Güncelleme : 17-03-2022 12:31

Mahkemeden emsal karar! Anneannesi yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunan 23 yaşındaki gence 33 yıl hapis cezası verildi!

Hatay'da yaşanan korkunç olayda 23 yaşındaki M.Y., evine girdiği 78 yaşındaki N.H. adlı kadına cinsel saldırıda bulunup 500 lirasını aldığı suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davada 33 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Avukat Furkan Soyupak, "Bizi sevindiren mahkeme heyetinin sanığa herhangi bir indirim yapmaksızın üst sınırdan ceza vermesi oldu" açıklamasını yaptı.

Mahkemeden emsal karar! Anneannesi yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunan 23 yaşındaki gence 33 yıl hapis cezası verildi!

 

Geçen yıl 23 yaşındaki M.Y., Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yalnız yaşayan N.H. (78) isimli yaşlı kadının evine girdi. Yaşatır, burada kadına cinsel saldırıda bulunup 500 lirasını gasbetti. Kadının şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

CİNSEL SALDIRI VE YAĞMADAN 33 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, M.Y. hakkında 'silahla yağma' ve 'nitelikli cinsel saldırı' suçlarından dava açıldı. Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Yaşatır, karar duruşmasına cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle katıldı. Şüpheli, son savunmasında suçu işlemediğini, pişman olduğunu söyleyerek beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığa 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 21 yıl, 'yağma' suçundan ise 12 yıl olmak üzere toplam 33 yıl hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulanmazken, sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.

"BU CEZALAR UMARIZ KADINA ŞİDDETİ ENGELLER"

Duruşma sonrasında açıklama yapan avukat Furkan Soyupak, "Bu cezalar, umuyoruz ki kadına karşı her türlü renge bürünen şiddeti engelleyebilir. Sanık tüm bu süreç boyunca çelişkili beyanlarda bulundu. Tüm bu acıya ve öfkeye rağmen bizi sevindiren gelişme mahkeme heyetinin bizlerin de görüşü doğrultusunda sanığa herhangi bir indirim yapmaksızın her iki suç bakımından da üst hadden cezalandırması oldu. Umuyoruz ki bundan sonra emsal davalarda da bu tutum devam eder" ifadelerini kullandı.