GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-04-2022 09:15   Güncelleme : 06-04-2022 09:18

Techcareer.net start-up ve dijital yetenekleri online kariyer festivalinde bir araya getiriyor!

Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu techcareer.net, 14 Nisan 2022 tarihinde online kariyer festivali düzenliyor. Bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan Start-up Career Fest, Türkiye’nin en gözde dijital yeteneklerini, hızla büyüyen start-up’ları ve en güçlü girişimleri ile bir araya getirecek. Festival; dijital dünyada kariyer hedefleyen yeteneklerle, iş ve staj imkânlarını tanıtmak isteyen tüm start-up’ların ücretsiz katılımına açık olacak.

Techcareer.net start-up ve dijital yetenekleri   online kariyer festivalinde bir araya getiriyor!

Türkiye’de dijital yetenek ihtiyacını azaltmaya katkıda bulunmak amacıyla 2021 yılında hayata geçen techcareer.net, 14 Nisan 2022’de Start-up Career Fest’in ilkini düzenliyor. Online gerçekleşecek olan etkinlikte Türkiye’nin önde gelen start-up’ları, önemli girişimcileri ve dijital yetenekleri bir araya gelecek. Festival, dijital dünyada kariyer hedefleyen özellikle yazılım teknolojileri, veri bilimi, ürün yönetimi, UI/UX design gibi bilişim alanına meraklı öğrencilere, yeni mezunlara ve tecrübeli dijital yeteneklere startup’larda kariyer fırsatı sunmayı hedefleniyor. Festivalde start-up’lar da dijital yeteneklerle iş ve staj fırsatlarını paylaşma imkanı yakalayacak. 

Start-up Career Fest’te girişimlere stant alanı açma, adaylarla chat ortamında birebir görüşme, adayların CV’lerine erişme ve anketler gerçekleştirerek adaylardan bilgi alma gibi pek çok fırsat sunulacak. Festivale, back-end ve front-end yazılım, mobil uygulama geliştirme, veri bilimi, UI/UX tasarımı, oyun geliştirme, siber güvenlik, Devops, proje & ürün yönetimi ve dijital pazarlama gibi alanlarda kariyer hedefleyen dijital yetenekler katılım sağlayacak.

 

 

Techcareer.net ile teknoloji kariyerinin kapıları genç yeteneklere açılıyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital yetenek ihtiyacı günden güne artıyor. Dijital yetenekleri bulmakta zorluk çeken işverenlerin oranı %79’a ulaştı. Bilişim sektöründe son 7 yılda karşılanamayan yeni çalışan talebi ise 400 bin olarak belirtiliyor. 

 

İş dünyasının gündemindeki en önemli konulardan biri olan dijital yetenek açığını kapamaya yardımcı olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren techcareer.net, düzenlediği bootcamp, hackathon ve hiring challenge’lar ile bilişim yeteneklerinin yetişmesine katkı sağlıyor. 2021 yılında düzenlediği 28 bootcamp, 8 hackaton ve 4 hiring challenge ile 50 bin yeteneğe dokunan Techcareer.net, düzenlediği online fuarlar ve canlı yayınlarla 125 bin kişiye ulaştı. Techcareer.net’in düzenlediği hackaton ve hiring challenge’larda bugüne dek toplam 100 bin TL’lik ödül verildi.