GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-04-2022 08:36   Güncelleme : 12-04-2022 08:36

Promosyon Nedir? Promosyon Ürünleri Nelerdir?

Firmaların, markalarını çeşitli ürünlerin üzerine bastırarak potansiyel müşterilerine ücretsiz şekilde sunduğunu duymuşsunuzdur.

Promosyon Nedir? Promosyon Ürünleri Nelerdir?

 

Hayatımızın mutlaka bir yerinde promosyon kelimesi karşımıza çıkıyor. Bu kelimenin anlamı; bir firma tarafından, potansiyel müşterilerine ücretsiz olarak verilen reklam amaçlı ürünler, şeklindedir.

Ayrıca, promosyon her çeşit ürün ile yapılabilir. Burada önemli olan nokta ürünün sıklıkla kullanılarak reklamı en iyi şekilde yapmasıdır.

Promosyon Nedir?

Firmaların, markalarını çeşitli ürünlerin üzerine bastırarak potansiyel müşterilerine ücretsiz şekilde sunduğunu duymuşsunuzdur. Bu ürünler firmalar tarafından kullanılan en etkili reklam yöntemlerinden biridir. Ürün sürekli kullanılan bir nesne olduğunda reklamı kendisi sürekli yapmaya devam eder.

Promosyon Ürünlerinin Kullanım Alanları

Bu ürünlerin kullanım alanları pek çok yaygın sektör de yer alıyor. Kalem, çakmak, termos, kupa bardak, not defteri, ajanda ve duvar saati olarak bir çok ürün yelpazesinde bu yöntemi kullanıyor. Örnek verecek olursak bankalar, düzenli olarak çalıştığı iş yerlerine gerekli olan tüm promosyon ürünleri sağlıyor. Bir iş yerine girdiğinizde belirli bir bankanın "Hoş geldiniz." yazılı karşılama mesajını veya ajandasını görebilirsiniz.

Promosyon Ürünleri Neden Tercih Edilir?

Bu ürünler en etkili pazarlama-reklam yöntemlerinden biridir. Bu yöntem piramit sisteminde birçok geniş kitleye markanızı göstermenizin en kolay yoludur. Firmalar tarafından müşterilerine gönderilen ürünler kullanılabilir ürünlerden seçilir. Amaç o ürünün uzun zaman da reklamı uygulamasıdır. Bazen de en şık ürün seçilir. Şık ürünler dikkati herkes tarafından üzerine toplayacağı için reklam potansiyeli de yükselir.

Promosyon Kalem Modelleri Nelerdir?

Genellikle promosyon kalem en yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Tükenmez kalem. boyama kalemleri ve uçlu kalemler günlük hayatta en sık kullanılan ürünlerden olduğundan dolayı aktif olarak reklam için etkili ürünlerdendir. Bu yüzden markanızın bir çok kişinin aklına kazınmasına sebep olurlar.

Ayrıca, promosyon kalem bütçe dostu reklam araçlarının başında gelir. Uygun fiyatlı olmasından dolayı firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Promosyon Kalem Nerelerde Kullanılır?

Kalemler çoğu sektör de kullanıma sahip basit ama etkili ürünlerdir. Yazı hayatımızın her yerinde vaz geçilmez bir aracımız. Günlük hayatta not almanın yerini hala kalemler koruyor. Akıllı cihazlarımız bazen kalemin ve not kağıdının hızına yetişemeyebiliyor. Bu ürünlerin nerelerde kullanıldığını listeleyecek olursak aşağıdaki gibi bir bilgiye sahip oluruz:

  • Eğitim kurumları
  • Vezneler
  • Kafe ve restoran işletmeleri
  • Otel işletmeleri
  • Gıda işletmeleri
  • Bankalar
  • Turizm ve seyahat acenteleri

Promosyon Kalem Fiyatları

Çoğu firma reklamlarında yüksek adet sayısı ile ürün hazırlattığından dolayı, bütçe dostu ürünlere daha çok ilgi gösterir. Toparlayacak olursak promosyon günümüzde en etkili reklam yöntemlerinin başında geliyor.