GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-04-2022 14:52   Güncelleme : 13-04-2022 14:52

Kripto Dünyasında Yeni Teknoloji Gelişmeleri!

Kripto Dünyasında Yeni Teknoloji Gelişmeleri!Hummingbird Dijital Teknoloji A.Ş. Türkiye’de kurulan yeni bir Kripto Piyasa Borsasını tanıtıyor. Borsanın adı Humex.

Hummingbird Dijital Teknoloji 2006 yılında ilk olarak yeni teknoloji araştırmaları ve yüksek frekanslı ticaret modeli benimsedi. Ardından 2007 yılında Teknoloji destekli yatırım yöntemlerini keşfetmek ve müşterilerin hisse senedi, vadeli işlemler ve döviz alanlarında yüksek getiri elde etmelerine yardımcı olmak için Finansal Araştırma Merkezi kuruldu. Böylece Humex Kripto Borsası 2009’da Tarihin en başarılı risk fonlarından biri olan Renaissance Technology ile stratejik bir işbirliğine gidildi.

Şirket 2017 yılında Blok zinciri ve Bitcoin üzerine araştırmalara başladı ve diğer endüstrilerdeki blok zinciri uygulamaları denedi. Humex Kripto Borsası 2019 yılında Blok zinciri dijital varlıkları alanında düzenlemelere başladı. Birinci sınıf bir blok zinciri teknolojisi geliştirme ekibi oluşturuldu. Blok zinciri dijital varlık projelerini ve blok zinciri teknolojisine dayalı merkezi olmayan uygulamaları desteklemek için büyük miktarda yatırım yapıldı.

Humex Pro 2020’de Yüksek frekanslı borsa planlaması yapıldı. Bu amaçla James Simmons tarafından şirkete uluslararası finans ve blok zinciri uzmanları alındı.

2021’de Humex Kripto Borsası projesini onaylattı ve altyapı geliştirmeleri tamamlandı. Ardından, şirketin Ağustos ayında resmi olarak Amerika’dan sonra İstanbul’da da kuruluşu gerçekleşti.

Yüksek Frekans adını verdikleri bir sistem oluşturuldu. Bu sistemi, 2006 yılından beri ABD’de Rönesans Teknoloji ve Madalyon Fon gibi büyük finans şirketlerinde vadeli hisselerde kullanılan süper kahin botların kripto borsalarına uyarlanmış versiyonu şeklinde net olarak tanımlayabiliriz.

Hummingbird Dijital Teknoloji A.Ş.’nin amaçları; yeni kullanıcılara borsa alışkanlığı kazandırabilmektir. Hedefledikleri topluluğu oluşturabilmek adına Yüksek Oranlarda USDT Stake işlemi yapmakta
Hedefleri Yatırılan USDT miktarı kadar HFC Token’i cüzdanlarına tanımlayarak, milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmek ve en büyük topluluklar arasına girmektir. Stake işlemine katılan kullanıcılara, yaptıkları yatırım karşılığı, belirli oranlarda USDT ödülü de dağıtılıyor.