GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-04-2022 15:29   Güncelleme : 26-04-2022 15:29

Arifoğlu Bal

Arifoğlu Bal

Ülkemiz birçok doğal üründe olduğu gibi balda da dünya çapında üne sahiptir. Bal ülkemizin her bölgesinde farklı tatlar sunacak şekilde değişiklik göstermektedir. Bölgelerde yetişen ağaçla ve çiçekler bala bu farklı tadı vermektedir. Karadeniz’in kendine özgü bir bitki örtüsü ve balı bulunmaktadır. Bu durum diğer bölgeler için de aynı şekilde farklılık göstermektedir.

Bal tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bazı ballar çok fazla tüketilmemelidir. Bu balların ölçüsü bellidir ve bu ölçüye uyularak kullanılmalıdır. Balın tadını veren bitki aromaları da değişiklik göstermektedir. Çam balı, çiçek balı, kekik balı, ıhlamur balı gibi farklı aromalara sahip ballar bulunmaktadır. Bu ballar kişilerin ağız tadına göre seçilerek tüketilmeli.

Balın Lezzeti

Bal seçiminde hakiki bala ulaşarak satın almak oldukça önemlidir. Bal almak isteyenler bunun için ilgili kurumlar tarafından tahlilleri yapılmış balları tercih etmelidir. Piyasaya sunulan sahte bal sayısı oldukça fazladır. Hakiki ballara ulaşmak ve satın almak için https://www.arifoglu.com/bal sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Burada farklı ballara rastlayıp onları da deneyebilirsiniz.