GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 11:14   Güncelleme : 18-05-2022 11:14

İç Mekan Tasarımında Mobilya

Mekânın işlevselliği, sunmuş olduğu konfor ve avantajlar ile kullanıma uygunluğu, mekânın kalitesini müşterilerine en iyi bir şekilde yansıtan öğelerdir.

İç Mekan Tasarımında Mobilya

Mekânın işlevselliği, sunmuş olduğu konfor ve avantajlar ile kullanıma uygunluğu, mekânın kalitesini müşterilerine en iyi bir şekilde yansıtan öğelerdir. Dominand.com, mekân kalitesinin en iyi şekilde yakalanabilmesi için çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Kullanıcı, sahip olduğu mekânın gereksinimlerini karşılaması ve kullanım amacı yönünde kendisine hitap etmesini beklemektedir. İç mimar, kullanıcıyı bu aşamada çok iyi anlamalı ve onun belirtmiş olduğu çerçevede gerekli çalışmaları gerçekleştirmelidir.

Son yıllarda artan konut ihtiyacının karşılanabilmesi yaşam alanları giderek küçülmüştür. Bu neden ile mobilyaların eski sistemlerinden farklı olarak daha nitelikli olması gerektiği sorunu ortaya çıkmıştır. Mobilyaların işlevselliği ve tasarım özelliklerinin çeşitlendirilmesi gibi mecburiyetler ortaya çıkmıştır.

İç Mekân Tasarımlarında Kullanımda İşlevselliğin Önemi

İç mimarlık firmaları, mobilyaların farklı zamanlarda farklı görevleri üstlenebilmesi, mobilyalarda atıl olarak görülen kısımlarına farklı işlevler getirilmesi, modüler sistemler, boyut değiştirebilirlik ve depolanabilirlik gibi birçok özelliğe sahip olan mobilya seçimleri ile küçük yaşam alanlarına dahi mümkün olan en ileri işlevselliği kazandırmaktadırlar. Dominand.com, alanların ihtiyacı olan mobilya sistemlerini, kullanıcı ile beraber değerlendirmekte ve onların görüş ve önerilerini dikkate almaktadır.

İstanbul iç mimar, iç mekân algısını etkileyen mobilya tasarımlarını tercih ederek, görsel bütünlüğü tamamlayan sade ve özgür yaşam alanları elde etmektedir. Özellik ile bir mekândan içeri girildiğinde, insanlar ile ilk etkileşimde bulunan iç mekân renklerinin ve mobilyaların uyumudur. Dominand.com görsel bütünlüğü sağlanmış olan estetik, dikkat çekici ve stil sahibi mekânların oluşturulması için gerekli olan tüm çalışmaları, müşterileri ile iletişim halinde kalarak gerçekleştirmektedir.