GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-05-2022 10:57   Güncelleme : 31-05-2022 10:57

Doğum Sigortası Nedir & Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası normal ve sezaryen doğum masrafları da dahil olmak üzere, hamilelikle ilgili tüm masrafları kapsayan bir sağlık sigortası poliçesidir.

Doğum Sigortası Nedir & Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

 

 

Doğum sigortası normal ve sezaryen doğum masrafları da dahil olmak üzere, hamilelikle ilgili tüm masrafları kapsayan bir sağlık sigortası poliçesidir. Bazı sigorta şirketleri, doğum sigortası poliçeleri kapsamında doğum öncesi ve sonrası masrafları ve yeni doğan bebek masraflarını içeren hamilelik teminatı sağlar.

 

Doğum sigortası planları, yaklaşık 12 ay önceden yapılmalıdır. Bu süre zarfında sigortalı kadınlar hamilelikle ilgili herhangi bir masraf talep edemezler. Bu nedenle, hamile kalmayı planlamadan en az bir yıl önce bir doğum sigortası yaptırmanız gerekir. Ayrıca, doğum sigortası bekleme süresi şirketlere göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, doğum sigortası yaptırmadan önce detaylı araştırma yapmanız gerekir.

 

Kimler Doğum Sigortası Yaptırabilir?

 

Ailenizi genişletmek istiyorsanız doğum sigortası poliçelerinin birincil müşterilerinden biri olabilirsiniz. Ek olarak, halihazırda bir çocuğunuz varsa ve ikinci bir çocuğa hazırlanmak istiyorsanız kapsamlı bir doğum sigortası planı yaptırabilirsiniz. Son olarak, öngörülebilir gelecekte çocuk yapmayı düşünmüyor, ancak finansal durumunuzu güvence altına almak istiyorsanız bu sigortadan faydalanabilirsiniz.

 

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılabilir mi?

 

Hamileyken sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. Ancak ne zaman doğum sigortası yaptırabileceğinizi merak ediyorsanız kararınızı ertelememelisiniz. Bunun nedeni, bekleme süresi olmayan doğum sigortasından faydalanmanız çok da kolay olmayabilir. Genel olarak, bu sigortadan yararlanabilmeniz için yaklaşık bir yıl beklemeniz gerekir.

 

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

 

Yakın gelecekte eşinizle çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, bir doğum sağlık sigortası poliçesine yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Ancak bu gelecek, seçtiğiniz sigorta planının minimum bekleme süresinden sonra başlaması gerektiğini unutmamalısınız. Ek olarak, hamilelik ve doğumun beklenmedik maliyetlerine karşı kendinizi finansal olarak korumak istiyorsanız, hiç beklemeden bir doğum sigortası poliçesine yatırım yapabilirsiniz.

 

Doğum sigortası ile alakalı daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.