GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 15:38   Güncelleme : 03-06-2022 15:38

Parfüm Esansı Nedir?

Parfüm Fransızcadan gelme ve güzel koku anlamına gelen bir kelimedir. Geçmişten günümüze dünyada markalaşmış parfümlerin hemen hemen hepsi Fransa'da üretilmişlerdir.

Parfüm Esansı Nedir?

Parfüm Fransızcadan gelme ve güzel koku anlamına gelen bir kelimedir. Geçmişten günümüze dünyada markalaşmış parfümlerin hemen hemen hepsi Fransa'da üretilmişlerdir. Bu sebepler nedeni ile de esans parfümlerin ana vatanı olarak Fransa kabul edilir. Bir kokunun içeriğinde bulunan aromalar çoğunlukla çiçek baharat meyve ağaç kökleri reçine yapraklar ve bazı hayvanların salgılarından meydana geliyor.

Her parfüm kokusunun kendine özgü bir formülü ve hatta notası vardır. Oluşturulan formüldeki oranlar doğrultusunda aromalar birleştirilir ve en son alkol ile su eklenerek kullanılan kokular meydana gelir. Fakat oluşturulan bir parfüm hemen test edilip onay aldıktan sonra piyasaya sürülüp satışa çıkarılmaz. Parfüm bir kez daha test edilmek amacıyla takriben 3 ay ile 7-8 yıl arasında bir yaşlandırma yani dinlendirme evresi geçirir.

Esans Kullanımı Nasıldır?

Kalıcı ve etkileyici bir parfüm kullanımı için kokunun nereye sürüleceğini bilmek önemlidir. Bunun nedeni koku çeşitlerinin her tane de farklı bir duruş sergilemesi ve bu duruşun kalıcılığının artırılmaya çalışılmasıdır. Bu nedenle de koku esansı sürülmesi için tavsiye edilen bölgeler kulak arkası boyun gerdan omuz bilek içleri ve kol kıvrımlarıdır. Esans üretimi sırasında geniş bir bitki türü ile yelpazesinden faydalanmanın yanı sıra tropikal meyveler ve organik bileşenler de kullanılır. Parfüm esansları melisa, zambak, lavanta, vanilya, leylak, Yasemin, çilek gibi bitkilerden üretilir. Tüm bu ürünleri Zemzem Esans sitesinde bulabilirsiniz.

Parfüm İçeriği

Parfüm esanslarının içeriğinde başlıca bulunan 3 bileşen su alkol ve aritmetik yağ çeşitleridir. Oldukça iyi bir çözücü olan etil alkol esanslar ile birleştiği zaman koku partiküllerinin daha iyi yayılmasını ve parfümün kalıcılığının artmasını destekler. Aynı zamanda eklenen farklı miktarlardaki su içerikleri sayesinde koku esansı formüllerinin güçlenmesi de sağlanır. Koku esansı satın almadan önce mutlaka esansı saklama koşullarına ve üreticisine dikkat edilmelidir. Bu iki değişken esansın kalitesi hakkında size büyük bilgiler verir.

Parfüm Çeşitleri

Koku her canlı için oldukça önemlidir. Parfüm kokuları çeşitli aromaları ve etkileri ile insanlar üzerinde oldukça iyi etkiler bırakır. Rahatlatıcı canlandırıcı ve dikkat çekici pek çok farklı koku çeşidi bulunur. Her biri doğanın sunmuş olduğu nimetler arasındadır ve yeri doldurulamaz aromalardır. İnsan üzerindeki etkileri nedeniyle de günlük hayatta kokular sıklıkla kullanılır. Çeşitli bitkilerden alınan özler ile ortaya birbirinden hoş ve güzel kokular çıkar.

 Bu kokular pek çok alanda kullanılarak insan hayatında fark yaratır. Çeşitli özlerle oda spreyleri tütsüler parfümler ve diğer pek çok ürün seçeneği ortaya çıkar. Parfüm esanslarının her biri farklı alanlarda ve çeşitli amaçlarla kullanıma uygundur. Bu durum insanların ihtiyaçlarını zevklerine ve isteklerine göre değişkenlik gösterir. Sizler de kendi zevklerinize ya da sevdikleriniz için kişiye özel kokular satın almak istiyorsanız Zemzem Esans sitesini ziyaret ederek güvenle alışveriş yapabilirsiniz.