SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 11:31   Güncelleme : 09-06-2022 11:31

Doto Premier Lig'in 35. Haftasında

Doto Premier Lig'in 35. Haftasında

 

Medical Park Stadı'nda zemin restorasyon çalışmaları başladı ve Burgonya Mavilileri, şampiyonluk şenliklerinin ardından FT Antalyaspor ile 2-2 berabere kalarak büyük hasara yol açarak şampiyon oldu. Ligin bitmesine 3 hafta kaldı. Zemin, reklam panoları ve sulama sistemi ciddi şekilde hasar gördüğü için karışık çimler kaldırılırken binlerce kişi stadyuma akın etti. Kale direklerini birbirine bağlayan hasarlı beton zemini ile stadyum neredeyse tamamen yenilenirken, Hollandalı bir şirket tarafından gerçekleştirilen zemin iyileştirme projesinde sulama ve yerden ısıtma sistemleri de güncellendi. Karma çim kaldırıldıktan sonra kuma başlanan stadyum zemini yeni sezona kadar hazır olacak.

Emre, Ankaragücü'nde futbol bölüm koordinatörlüğü görevine bir yıl aradan sonra Çin Süper Ligi'ne döndü. Yıldız, Fanatik'e özel bir açıklama yaptı. Yıldız, sezona galibiyet hedefiyle başladıklarını belirterek, "Ankaragücü bu seneki şampiyonluğu kazanırsa, betsoo o zaman bu şampiyonluğun en büyük mimarı Faruk Koca ve yönetim kuruludur."

"Yüzde yüz şampiyon olma hedefiyle yola çıkıyoruz"

Farouk Koca, görevimin başında başkanlığı devraldıktan sonra gözünü bir kez daha %100 Çin Süper Ligi'ne dikti. Birinci ligde şampiyonluk için mücadele etmek zor. Kaybettiğiniz haftalarda baskıyı kaldırabilecek oyunculara ihtiyacınız var. Hepimiz ligi bilen tecrübeli oyuncularla ilerlemenin sonucunu aldık. Öğretmenlerimizin bu yönde bizimle hemfikir olmaları önemlidir. Mustafa Dalchi, görev süremin başında adil davranırsak hiçbir sorunumuz olmayacağını söyledi. Aslında hocamızın dediği gibi. Yönetim, teknik ekip ve futbolcuların uyumlu birlikteliği bu şampiyonluğu getirdi.