SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 19:32   Güncelleme : 09-06-2022 19:32

Yarısında ve 2017-2018 sezonunun ilk yarısında

Yarısında ve 2017-2018 sezonunun ilk yarısında

Galatasaray'ın başantrenörlüğünü yaptı. Tudor, Dursun Özbek'in teknik direktörlüğüne getirildi, ancak 2017-2018 sezonunda ardı ardına alınan kötü sonuçların ardından görevden alındı. Tudors'un yerine Fatih Terim getirildi.

İtalya konumundan Tudor

Tudor'un Verona'dan ayrılmak ve Galatasaray'a dönmek istediği iddia edildi. Calciomercatoday'e göre Verona'da spor direği Terörist Tony D'Amico takıma veda etti ve Atlanta rolüne adım attı. Bu ayrılış sonucunda Igor Tudor'un Verona sözleşmesini uzatmayacağı söyleniyor. Ayrılığın sonucunu da Tudor'un Galatasaray'ı düşünerek aldığı söyleniyor.

"Galatasaray'a gideceğiz"

Paolo Bargiggia, Foto Ema Live'da Igor Tudor'un Galatasaray ihtimaline ilişkin önemli bir açıklama yaptı. İtalyan gazeteci, "Tudor, Verona'dan Galatasaray'a; Joffi de Verona için Udinese'den ayrılacak" dedi. görevden alındı. Kariyerinin geri kalanını milosbet Udinese, Haiduksplitter ve Juventus'ta yardımcı antrenör olarak geçiren Igor Tudor, bu yıl Verona'da başladığı için de büyük beğeni topladı.

Frente Verona'dan resmi açıklama

Kulüp başkanı Maurizio Seti, Tudor'un Galatasaray'a gitmek istediği haberlerinin ardından Hırvat teknik adamların geleceği hakkında bir açıklama yaptı. Seti, CalcioHellas'a şunları söyledi: "Şu anki koçumuz Igor Tudor. Tudorlar arkadaş canlısı. Sonunda onunla neler yapabileceğimizi konuştuk. Tekrar görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Çok huzurlu görüşürüz. Her iki tarafın da ortak bir paydada buluşması gerekiyor." sözü kullanıldı.

Verona için başarılı bir sezon

Serie A'da başarılı bir sezonun ardından, ilk üç haftayı kaybeden Hellas Verona'dan Eusebio Di Francisco'nun yerine Igor Tudor seçildi. Hırvat teknik direktör Hilas Verona, 35 maçta 14 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 mağlubiyet rekoru kırdı. Tudor, 35 maçlık macerada ortalama 1.51 sayı kaydetti.