SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 23:32   Güncelleme : 09-06-2022 23:32

Bir eleme döneminden geçti

Bir eleme döneminden geçti

Takım bize karşı geldi.Başkan Bernard'a ve yönetimine adaletlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Bugün iyi oynayan, zorlayan ve maçı kazanan bir Sivasspor vardı.Teknik ekibi tebrik ederim. ve oyuncularımız. Bu Sivas'ın herkese hediyesi" dedi.

"Ülkemizi temsil etmek inanılmaz bir gurur ve onurdur"

Türkiye Kupası'nı kazandıklarını ve Avrupa Ligi play-off'larına katılma hakkını elde ettiklerini kaydeden Otyakmaz, "Üçüncü kez üst üste Avrupa'ya gitme hakkını kazandık. Ülkemizi temsil ediyoruz Geçen sene Sözlü Lig play-off'larında elendik artık play-off'lara başlayacağız inşallah Avrupa Ligi'nde grup aşamasında kalabiliriz ve yolumuza devam ederiz.Bir Avrupa Sözlü olacak Şans sonrası lig bu bizim gururumuz.Başkanlığım döneminde 8 kez Avrupa'ya belugabahis gitme hakkımız oldu.Bir tanesine gidemedik.Bir tanesinde play-off'lara kurban gittik. Altıncı kez ülkemizi temsil ediyorum. Bu gerçekten gurur verici. Alın teri döken herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

"Bu maçı kazanamazsak çok zorlu bir süreçle karşı karşıya kalacağız"

Yaz aylarında güçlü bir takım kurmaya çalışacaklarını söyleyen Otyakmaz, "Her şey bu kupayı alıp almamamıza bağlı. Bu maç Sivasspor için tehlikeli bir dönüş. Çok zorlu bir süreç bizi bekliyor. Şimdi geleceğimiz biraz daha parlak. Bu yaz herkes denizdeyken çok çalışacağız ve ülkemizi en iyi temsil edecek takımı kuracağımızı düşünüyorum."

Ziraat Türkiye Kupası'nda Kayserispor, son 16 turda Fenerbahçe'yi, çeyrek finalde Beşiktaş'ı, yarı finalde Trabzonspor'u eledi, Kayserispor Sivasspor barajını geçemedi. Finalde Silva Spor'a 2-3 kaybeden Kayserli Spor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.