SPOR
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:34   Güncelleme : 11-06-2022 11:34

Yüksek oyunlardan nasıl çıkacağını biliyor

Yüksek oyunlardan nasıl çıkacağını biliyor

Trabzonspor, son birkaç yıldır yüksek bahisli maçlarda aldığı sakatlıklarla bir kriz yaşıyor. Karadeniz ekibi bu sefer sözü edilen oyunun gidişatını değiştirmeyi başardı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Konyaspol Bordo, Irma'nın 17 Ekim'de Fenerbahçe ile oynadığı ilk maçta istediğini aldı. Karşılaşma öncesi Trabzonspor'u 1 puan önde tutan Sarı-Lacivertliler, maçta 1-0 öne geçti ancak sahada 3-1 yenildiler. Geri dönüş Trabzonspor, söz konusu tarihten bu yana ele geçirdiği liderlik koltuğundan hiç ayrılmadı. Diğer maçta Trabzonspor, geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş'ı İstanbul'da 2-1 mağlup ederek muhalefetin direncini kırdı. İstanbul'da Galatasaray'a 1-0 mağlup maksibet olan bordo ekip, maçı 2-1'lik galibiyetle geri döndü. Sahada en yakın rakibi Konyaspoor'u 2-1 mağlup etti. Başarılı bir çıkışla Trabzonspor, tablonun tepesindeki yerini sağlamlaştırdı ve sonunda şampiyonluğa yükseldi.

Dengeli savunma ve hücumu olan bir takım

Trabzonspor, Abdullah Avcı döneminde defansif olarak yapılanların en ön saflarında yer aldı. Bu dönemde hücum ve savunmanın dengeli olması durumunda baskın mor-mavili takım 36 gol atarken, Süper Lig sonunda atılan gol sayısı 69 gol oldu.

Sakatlık kabusu Trabzonspor'a musallat oldu

Ciddi bir sakatlığa rağmen Trabzonspor sezon başında planladığı kadro ile şampiyonluğu kazandı. Sezonu Karadeniz'de Gervinho ve Edgar ile tamamladı. Bu oyunculara ek olarak, benim dönemimin başlamasından bu yana bordoda 10 oyuncu daha ciddi sakatlıklarla mücadele etti. Bordeaux Blues bu kez Toto Süper Lig (38 maç), Zirat Türkiye Kupası (5 maç) ve Avrupa Kupası (4 maç) olmak üzere toplam 47 resmi maç oynadı. Trondsen 32, Hamsik 21, Koita 18.