GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 14:55   Güncelleme : 23-06-2022 14:55

Web Tasarımı ve UX Tasarımı

UX tasarımı veya kullanıcı deneyimi tasarımı, web tasarım ile aynı değildir ve akıllı telefonların evrimi sayesinde güç kazanmıştır.

Web Tasarımı ve UX Tasarımı

UX tasarımı veya kullanıcı deneyimi tasarımı, web tasarım ile aynı değildir ve akıllı telefonların evrimi sayesinde güç kazanmıştır. Web tasarımın teknoloji ile kullanıcı arasındaki etkileşimin bu önemli kısmını dikkate almadan tasarıma odaklandığını söyleyebiliriz.

UX tasarımı ise kullanıcının hem web sitesi hem de şirketin ürün ve hizmetleri ile ilişkisini geliştirmeye odaklanır. A/B testi, mobil uygulamaları, site haritalarını ve gezinme şemalarını içeren bir süreçtir.

Daha iyi veya daha kötü bir tasarım türü yoktur. Ancak İnternet ve teknolojinin ortaya çıkmasıyla (gelen pazarlama stratejilerine ek olarak), kullanıcı deneyimi web sayfalarının oluşturulmasında temel bir unsur haline gelmiştir. Gittikçe daha fazla tasarımcı, daha eksiksiz tasarımlar oluşturmak ve geliştirme ekibiyle daha da yakın çalışmak için UX tasarımını incelemeye ve araştırmaya karar veriyor.

Web tasarım türleri; UX tasarımından bahsedildiğinde genel olarak iki tür web tasarımı olduğunu söylenebilir. Duyarlı ve uyarlanabilir. Duyarlı ve uyarlanabilir düzenler genellikle İngilizce adlarıyla karıştırılır, ancak birbirlerinden farklıdırlar. Her iki metodoloji de İnternet ile etkileşim kurmayı öğrenme şeklimize yanıt verir, bu yüzden sırayla gelişmiştirler.

Kurumsal Web Tasarım İle Kolay Gezinme

Bir kullanıcının web sitenizde, ana sayfanızda veya açılış sayfanızda aradığı sayfayı bulmak için çok zaman harcaması gerekiyorsa, hızlı bir şekilde ayrılıp diğer şirketleri keşfetmesi muhtemeldir. Ama endişelenmeyin, bunun sizin başınıza gelmesini Creodive rahatlıkla önleyebilir. En iyi yol, net ve takip edilmesi kolay bir gezinme menüsü oluşturmaktır. Bunu yapmak, ziyaretçilerinizin tam olarak aradıklarını bulmalarını kolaylaştıracaktır. Bu, ziyaretçiyi elde tutma oranını artıracak, hemen çıkma oranını düşürecek ve keyifli bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

Kurumsal web tasarım işinizi büyütmede gerçekten hayati bir rol oynar. Beğendiğiniz bir tasarım oluşturmaktan çok daha fazlasıdır. Web site tasarımınız hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bir arama motoru ve SEO dostu web sitesi tasarımı, etkili ve kazanan bir web sitesi tasarımının birleşimidir. Bu iki hedefe nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, Creodive şirketinin size yardım etmesine izin verebilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı ve Uzmanlık Çalışması

Hem küçük hem de büyük işletmeler için, hizmetlerinin gerekli avantajları ve faydalarının ötesinde bir sosyal medya ajansı ile ne bekleneceğini bilmek önemlidir.

Uzmanlık çalışması; Bir grafik tasarımcının sosyal ağ için farklılaştırılmış bir reklam stratejisi oluşturmasını beklemekle olağan bir durumdur. Bir ajans tutarken, aslında çeşitli alanlarda bir grup uzmanı işe alırsınız. Bunlar grafik tasarım, dijital stratejiler, reklamcılık, metin yazarlığı, topluluk yönetimi gibi alanlarda uzman olan kişilerdir.

Bu, tüm çalışma ekibinin birikmiş bilgi birikimini elde edeceğiniz ve ayrıca söz konusu bilginin iyi bir sosyal medya stratejisi için gerekli faaliyetlerde yüksek düzeyde deneyime sahip olduğu anlamına gelir. Basit bir ifadeyle: bir ajans, dijital topluluklarda SMART sonuçları elde etmenize olanak tanır.

Bir ajans yerine dijital toplulukları yönetme konusunda uzmanlaşmış bir profesyonel kiralamayı tercih eden bazı şirketler de vardır. Bir topluluk yöneticisinin ve bir ajansın avantajları ve dezavantajları açık olduğu sürece bu olumludur. Ve Creodive ile de işinizi halledebilecek birçok uzman kişiye ulaşabilirsiniz.