SPOR
Giriş Tarihi : 28-06-2022 15:42   Güncelleme : 28-06-2022 15:42

Arap Basını Mesut Özil'i Manşet Yaptı

Arap Basını Mesut Özil'i Manşet Yaptı

 

Alman asıllı Türk futbolcu Mesut Özil haksızlık karşısında susmaması ve mağdurun yanında yer almasıyla birçok kesim tarafından dışlanan bir futbolcu oldu. Buna rağmen duruşunu bozmayan Mesut Özil Arap basınında geniş yer buldu. Kendisinin de ırkçılık gibi kötü olaylara maruz kaldığı bilinen yıldız futbolcu için Arap basını çağın Muhammed Ali'si lakabını taktı.

Almanya Doğumlu Aslen Türk Asıllı

Ailesinin kendisi doğmadan çok önce Almanya'ya göç ettiği Mesut Özil futbol hayatına Almanya'da başladı. Alman takımlarında oldukça iyi performanslar sergileyen yıldız futbolcu daha sonra İspanya devi Real Madrid'e transfer oldu. Ardından Arsenal'e çok büyük bir bonservis bedeli ile geldi. Futbol kariyeri oldukça parlak olan Mesut Özil şimdilerde çok istediği Fenerbahçe forması giyiyor. 2024 yılına kadar anlaşması bulunan Mesut Özil futbolcu kariyerinin deneme bonusu  dışında mazlumların yanında yer alması yönünden de oldukça ilgi görüyor.

Haklının Yanında Yer Aldı

Özellikle Arsenal ve Alman Milli takımında forma giydiği dönemlerde kendisi de ırkçı saldırılara maruz kalan Mesut Özil Amerika Birleşik Devletlerinin sözde soykırım açıklamalarında bile sert bir dille karşı çıkmıştı. Tavrının belli eden ve hiçbir şekilde çekinmeyen deneyimli futbolcu bu yönünden dolayı Adidas gibi dünya markasının sponsorluğunu bile kaybetti. Bu şekilde ezilenleri savunan ve Müslüman halkın özellikle Kudüs'te yaşadığı insanlık dramına sessiz kalmayan Mesut Özil Arap basını tarafından çağın Muhammed Ali'si olarak lanse edildi.

 

Formun Üstü

Formun Altı