SPOR
Giriş Tarihi : 27-06-2022 02:42   Güncelleme : 27-06-2022 02:42

Martinez de kendisini tebrik etmek için aradı

Martinez de kendisini tebrik etmek için aradı

 

Yunusemre Belediyespor'dan milli judo sporcusu Sümeyye Kaya, Slovakya'da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali'nde (EYOF) ülkesini temsil etmeye hak kazandı. Sümeyye Kaya, 25 Mayıs Çarşamba günü Ankara'da düzenlenen Türkiye Judo Federasyonu'nun Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF) milli takım mücadelesinde Tatami'de 78 kilo ile tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Başarıdan başarıya Sümeyer, 24-30 Temmuz tarihleri ​​arasında Slovakya'nın Banska Bystrica kentinde düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali'nde (EYOF) ülkesini temsil etme hakkına sahip ve birinciliği kazandı. Judo antrenörü Khalil Atmarca, Avrupa'nın en büyük spor organizasyonlarından birinin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Başarının tesadüf olmadığını söyleyen Atmaca, "Sümeyye, hem karakter hem de teknik olarak geleceği parlak bir sporcu. Bu seviyelere ulaşmak için çalışıyor. Fransa'daki okul sporları dünya şampiyonalarından sonra, birkaç dakika içinde Ankara'da denemelere davet edildi. Orada şampiyon olmak kolay değil.EYOF Avrupa'nın en başarılı genç sporcularının yer aldığı çok büyük bir organizasyon.Başaracak çok hedefimiz var.Disiplinli bir çalışmayla bu seviyelere ulaşan kızların EYOF'u temsil edeceğine inanıyoruz. Ülke en iyi güvenilir bahis siteleri şekilde." Halil Atmaca, başarı yolunda yalnız olmadıklarını belirterek, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Beşiktaş'ın mevcut Başkanı Ahmed Nurçebi, 29 Mayıs'ta Beşiktaş'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Yönetim Kurulu listesini Konsey Başkanı'na sundu. İlk görevinden bahseden Çebi, "Bir haftalık sıralamayı verdim, güncelledik ve ikinci listeyi teslim ettik. Birlikte çalıştığım tüm çalışma arkadaşlarıma en içten taziyelerimi sunuyorum.