SPOR
Giriş Tarihi : 29-06-2022 22:04   Güncelleme : 29-06-2022 22:04

14 Ocak'ta atandı

14 Ocak'ta atandı

İspanyol teknik direktör 20 maçlık kariyerinde beklentilerini veremerken tam 1.3 sayı ortalaması tutturdu. Bu durumda, Burak Elmas'ın görevlendirdiği Torrent, eleştiri okunun hedefi oldu. Bu anlamda 59 yaşındaki teknik direktörün önümüzdeki dönem takımda kalması beklenmiyor ve başkan adayı yeni bir teknik direktör belirledi. Dursun Özbek; Yabancı bir teknik direktör düşünen Eşref Hamamcıoğlu, Nuri Şahin veya Okan Buruk ile bir anlaşma düşünürken Rudi Garcia'yı ilk sıraya koyuyor. Tüm bu gelişmelere rağmen sadece Torrent'ler takımda kalma planları yapıyor.

Hatta kamp izliyor!

Bir gün önce Antalya'da bir spor karşılaşmasının ardından öğrencilere "4 Temmuz'da görüşürüz" diyen Torrent, Avusturya'da kamp yeri arıyordu. Ayrıca deneyimli teknisyenler git-git listeleri oluşturmaya başladılar. Aslında Torrent, yeni başkan onunla çalışırsa Ryan Babel'in takımda kalmasını istiyor.

Takımın alçakgönüllülüğüne rağmen bu süre zarfında devlerin kök salmasına izin veren Konya Spor, taraflı ve tarafsız olan herkesten alkış aldı. Yeşil Beyazlılar, maltcasino ligin hayati bir bölümünü ikinci sırada tamamladı ve hatta lider Trabzonspor'u 38 haftayı üçüncü sırada bitirmeye itti. Sezonun ikinci yarısında düşüşe rağmen ilk üçe giremeyen İlhan Palut ve öğrencileri, Dolmabahçe'nin son saniyelerinde berabere kalma kararı aldı. 68 puana ulaşan Anadolu Kartalları, önümüzdeki yıl UEFA konuşma liginde ülkemizi temsil edecek. Konyaspor, organizasyona 3. ön eleme turundan itibaren katılmaya başlayacak.

O iki grupta

Avrupa Ligi'ndeki ilk maçına 2016-2017 ve 2017-2018 sezonunda çıkan ve grup maçlarında forma giyen Konyaspoor, üçüncü kez Avrupa'ya gidecek. İlhan Palut ile 2024 yılına kadar yeni bir sözleşme imzalayan Yeşil Beyazlı'nın önümüzdeki dönemde kadrolarını güçlendirmesi bekleniyor.