GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-07-2022 17:56   Güncelleme : 05-07-2022 17:56

Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret SEO

Trafiği organik olarak yönlendirmek, daha fazla kullanıcı çekmek ve dönüşümleri artırmak, e-ticaret SEO'sunun ayrılmaz unsurlarıdır. E-ticaret SEO araştırması söz konusu olduğunda, yapılabilecek çok fazla araştırma vardır.

Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret SEO

 

 

Trafiği organik olarak yönlendirmek, daha fazla kullanıcı çekmek ve dönüşümleri artırmak, e-ticaret SEO'sunun ayrılmaz unsurlarıdır. E-ticaret SEO araştırması söz konusu olduğunda, yapılabilecek çok fazla araştırma vardır.

 

E-ticaret SEO nasıl yapılır?

 

HTTPS'ye geçin

Web sitenizin güvenliğini artırmak için HTTPS'ye geçin. HTTPS, SEO'da birçok kişiye ve şirkete yardımcı olup oldukça kolaylık sağlamaktadır.. Google, kullanıcılarını güvenilir sitelere yönlendirmek istediği için HTTPS protokolünü kullanan siteler daha üst sıralarda yer alır. Yalnızca ödeme sayfalarını kullanmak değil, HTTPS protokolünü kullanan tüm sayfaların SEO çalışmaları üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

 

Web sitenizin hızını artırın

Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, web sitesi hızı çok önemlidir. Yavaş açılan ve site içinde yavaş dönüşen bir web sitesinde hiç bir kullanıcı vakit geçirmek istemez.Yavaş yüklenen bir web sitesi de arama motorları tarafından sorun olarak görülebilir ve sıralamalarınızı etkileyebilir. Bu nedenle, web sitenizin hızını artırmaya dikkat edin.

 

Eski ürün sayfalarında 301 yönlendirmeleri kullanın

Satılmayan veya bir süredir üretimi durdurulan ürün sayfalarını tamamen kapatmak yerine 301 yönlendirmesi ile diğer ilgili sayfalara yönlendirin. Bunu yaparsanız arama motorları sayfayı ziyaret ettiklerinde eşdeğer ürünlerle karşılaşacaktır.

 

Mobil SEO'yu unutmayın

Masaüstünde SEO'nun önemini bildiğimiz gibi mobil SEO'nun öneminin farkında olmalıyız. Günümüz dünyasında birçok insan, ulaşmak istediklerine ulaşmak için mobil cihazları kullanıyor. Mobil cihazlarda harcanan zamanın artması, buna paralel olarak e-ticaret sitelerine gelen mobil trafiği de artırdı. Mobil arama sorgularının çokluğu nedeniyle, mobil SEO çok fazla çalışma gerektirir.

 

Sayfa başlığını düzenle

Sayfanızda kullandığınız ana ve alt başlıklar SEO'nun en önemli kavramlarından biridir. E-ticaret SEO'da en önemli şey, kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir başlık kullanmak, başlıkta doğru anahtar kelimeleri seçmek, H1, H2 ve diğer etiketleri doğru kullanmaktır.

 

Bir meta açıklama oluşturun

Arama motorları, sayfanızı anlamak için meta açıklamaları kullanır. Kullanıcılar için hazırladığınız içeriğin meta açıklamasında, içerikte anlatılanları tam olarak açıklamanız gerekir. Tabii ki anahtar kelimeleriniz de meta açıklama kısmında yer almalıdır. Google, açıklamayı doğrudan sayfadaki arama sorgusuna uyan metinden alsa bile, sitenizdeki sayfayı düzgün bir şekilde dizine eklemek için meta açıklamayı girmeye özen gösterin. Meta açıklamalarını nasıl düzelteceğiniz bilmiyorsanız Dijitory ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Ürün sayfanızı detaylandırın

Ürün sayfalarınızın uygun şekilde dizine eklenmesi ve iyi hazırlanması gerekir. Bunun için ürün sayfasını detaylandırmanız gerekir. E-ticaret SEO araştırmasında sayfa URL'si kadar ürün fotoğrafları ve açıklamaları da çok önemlidir. Ayrıntılı bilgi içeren sayfalar hazırlamak, ürünler hakkında bolca bilgi vermek, video içeriği bulmak, anahtar kelime yoğunluğuna odaklanmak gibi etkenlerdir.

 

Sayfa URL yapınızı düzenleyin

Sayfa URL yapısı SEO açısından oldukça önemlidir. Rastgele bir URL yapısı yerine, belirttiğiniz anahtar kelimeleri içeren, sayfanız hakkında bilgi veren ve anlamlı kelimeler içeren bir URL yapısı oluşturmanız, hazırladığınız sayfaların daha iyi ve daha doğru indekslenmesini sağlayacaktır. SEO araştırmasında sayfa URL yapısının uygun şekilde hizalanmasının önemlidir.

 

Görsel SEO'yu Optimize Etme

Hazırladığınız sayfalarda veya ürün sayfalarında mükerrer içerik olabilir. SEO çalışmalarında özgünlük ve doğallık çok önemlidir. SEO araştırmasında yinelenen içeriği düzenlemek veya kaldırmak gerekir. Canonical sayesinde bu sayfaları da güncelleyebilirsiniz. Web sitenizde yinelenen içeriğe sahip olmak, arama motoru sonuçlarındaki sıralamanızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle doğal ve özgün içerikler hazırlamak çok önemlidir.

SEO Hakkında Profesyonel Destek Almak İçin https://dijitory.com/ Adresini Ziyaret Edebilirsiniz.