SPOR
Giriş Tarihi : 03-07-2022 12:50   Güncelleme : 03-07-2022 12:50

Rıza Çalımbay'ın idealleri örtüşüyor mu?

Rıza Çalımbay'ın idealleri örtüşüyor mu?

 

"En büyük hedeflerimden biri Sivas'ı Avrupa'ya getirmek. Ama pişman olduğum şeyler var. Örneğin pandemi ortamında ilk yarıyı önde bitirdik. Ama oyuncu alamadık. -tur transfer şampiyon olabilirdik Avrupa'ya iki kez gittik bu takım milli takıma oyuncu atayamaz Kuntz olduğu için takıma ilk başladığımda konuşamıyordum ama çok acıkmıştım Üzücü Bizim takım oyuncularının hepsi milli takım formasını hak ediyor. Mesela Faroe Adaları ile oynayacağız. Onları bu maçta görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bunun için gerçekten üzgünüm."

"Çok özel bir kupa"

- Kupa sizin geleceğiniz ve kulübün geleceği için ne anlama geliyor?

"Kupa çok şey ifade ediyor. Öncelikle tarih yazıyoruz. Ayrıca çok para kazanıyoruz. Kendi kariyerim, kulübüm ve yönetimim için çok önemli. Kupa gerçekten çok özel. Hedefimiz kupa. "

"Hakemlere güveniyorum"

- Sizce hakemler ligin kaderini etkiler mi?

"Tabii ki istemeden de olsa etkiliyorlar. Bazen hatalar oluyor. VAR sistemi çok güzel. Daha iyi kullanabilsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Hakemin bilerek sahabet hata yaptığına inanmıyorum. yargıç arkadaşa güven. ”

"Ben yaşlı Rıza Calimbe değilim"

– Peki, Rıza Çalımbay'ın öğretmenlik kariyerinde daha ileri adımları var mı?

"Beşiktaş ile milli takımda bir adım attım ve sonra diğerlerinin geldiğini gördüm. Lobi işi. Yabancı isimler tercih ediliyor. Hepimiz onların yaptığını yapıyoruz. Kendime çok güveniyorum. 133 takım var, iki takım. Türkiye Kupası finali ikiside Anadolu.Bütçesi olan takımlar nerede?Ben eski Rıza Çalimbay değilim.Zamanla tecrübe kazanıyorsunuz.Beşiktaş'a gittiğimde son etaplardaydı ve sonra lider olduk. ikinci yarı. Bir sonraki gelmedi. Şimdi her şey farklı."