SPOR
Giriş Tarihi : 03-07-2022 16:51   Güncelleme : 03-07-2022 16:51

Hamamcıoğlu spor direktörü Pasquale Sensibile ile çalışmayacak

Hamamcıoğlu spor direktörü Pasquale Sensibile ile çalışmayacak

Galatasaray'ın başarısını temsil eden Türkiye'ye, sarı-kırmızılı camiaya ve futbol iklimimize yabancı sayılan Sensibile ile Haziran ayında yol ayrılacak.

Her iki aday da Cenk Ergün'ü istiyor

Eşref Hamamcıoğlu'nun yanı sıra cumhurbaşkanı adayı Dursun Özbek'in seçimi kazanması halinde Galatasaray'ı, camiayı, ligdeki rakiplerini ve Avrupa futbol dünyasını çok iyi tanıdığı için Cenk Ergün ile çalışmayı planladığı ortaya çıktı.

Nuri Şahin ve Okan Buruk, Özbek öğretmen adayları

Teknisyenler söz konusu olduğunda iki başkanın adresleri kesişiyor. Dursun Özbek, takımın gelecek yıl şampiyon olabilmesi için ligi, rakipleri ve renderbet camiayı tanıyan yerel teknik adamlarla çalışmaya hevesli. Okan Brook ve Nuri Shaheen, özellikle son 15 sezonda Çin Süper Ligi'ni yalnızca kendi yetiştirilen antrenörlerin kazandığı düşünüldüğünde öne çıkıyor.

Hamamcıoğlu yerel öğretmenler konusunda da hevesli

Eşref Hamamcıoğlu, Rudi Garcia ve Bruno Genesio'nun isimlerini gündeminde tutsa da imkanlarının arasına Okan Buruk'un yerli olma fikrini de dahil ettiği anlaşılıyor.

150 milyon TL ayrılık

Galatasaray'ın sezon sonu ile birlikte yedi oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Sarı-kırmızılı kulübün 3'ü kiralık olmak üzere toplam 7 futbolcusunun veda etmesiyle kulüp ağır bedellerden de kurtuldu. Galatasaray'ın en pahalı oyuncuları Sofiane Feghouli ve Ryan Babel'in ayrılması takımın bütçesini 100 milyon lire düşürdü. Yarım sezondur kiralık olan iki oyuncu Eric Purgar ve Inakipena ile kiralık olan Khalil'in sözleşmeleri de feshedildi. Arda Turan ve Fatih Öztürk'ün sözleşmeleri bitmek üzereyken Cimbom, sözleşmesi biten 7 futbolcudan 4'üne toplam 146.425 milyon lira, 7.5 milyon euro ve 20.5 milyon euro ödeme yaptı.

Activision Blizzard'ın oynaması ücretsiz oyunu Call of Duty Mobile yeni bir çağ başlattı.