SPOR
Giriş Tarihi : 04-07-2022 23:54   Güncelleme : 04-07-2022 23:54

Aklınıza gelebilecek her ülkede Ve özel sektörde yargıdan polise

Aklınıza gelebilecek her ülkede Ve özel sektörde yargıdan polise

Her yerde temsilcilere, belediye başkanlarına, alay komutanlarına koçluk ve liderlik eğitimi verdi.İnsan beyninden en iyi şekilde yararlanmayı öğrendim. Beynin hangi dilleri daha yüksek performans elde etmek için kullandığını, dilin kendine güven, benlik saygısı üzerindeki etkisini ve bunun davranışa nasıl dönüştüğünü inceledik."

"Zihinsel performansın etkisi %60"

Rezan Özdemir futbola nasıl geçti?

"Sporu çok seviyorum ve egzersiz beyni benim ilgi alanım. Son yıllarda egzersizin zihinsel performansa etkisinin %60 olduğu konusunda bir araştırma yaptım. 2017 yılında bir holdingde çalıştıktan sonra tesadüfen Beşiktaş ile tanıştım.Bir projem vardı ve bir iş adamı beni Fikret Orman ile tanıştırdı, 'Bu projeyi görelim' dedi.Sonra Beşiktaş yönetimine sordum. "Büyümek" adını verdiğim tekniğimi tanıttım.Projemi beğendi ve sözleşme imzalayarak çalışmaya başladık.Ardından madridbet yönetim kuruluna bir sunum yaptım.Ahmet Nur Çebi projeyi beğendikten sonra, şirketin yönetim koçu oldum. Kurumsal, liderlik ve sportmenlik antrenörü (Yönetim ve Liderlik ve Mental Performans Antrenörü) olarak her şampiyonada Beşiktaş'ta oynuyorum."

'Önce beyinlerine goller attık'

Oyunculara ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

"Futbol yetenek işi. Bacakları ve vücutlarıyla oynuyorlar. Bu oyuncuların ve teknik heyetin işi. Benim işim 'futbolcular nasıl hissediyor? ", "Zihinsel dili nasıl?" ", "Hataları sahadaki davranışlarını nasıl etkiledi? ”vb. Aslında oyuncuların bu golleri atmalarını ve bu harika performansları önce duygu ve düşüncelerini yöneterek sanalda ve beyinde göstermelerini istiyoruz. Organik olarak, insanları ve zihinlerini yönetemediklerini de anlayabilirler. Hepsi çok faydalandık diyorlar ve mutlular.Güvenle söylüyorum ki Türkiye'deki spor performansının %60'ı zihinsel, duygusal ve ruhsal performansa bakıyor.Ego, kibir ve kişisel sorunları yeşil alanın dışına çıkardığınızda ister istemez performansınız düşüyor. gelişecek."