SPOR
Giriş Tarihi : 05-07-2022 02:57   Güncelleme : 05-07-2022 02:57

Sanırım menajerim bir gün aradığında geçen Ocak ayıydı

Sanırım menajerim bir gün aradığında geçen Ocak ayıydı

 

Galatasaray ve Fatihtrim'in beni istediğini söyledi. Teklif de ilgimi çekti ama Crystal Palace ile olan sözleşmemin bitmesine altı ayım kaldı. Kulüp yetkililerine önce Hollanda milli takımı ile Avrupa Şampiyonası'nda oynamak istediğimi söyledim, sonra nasıl biteceğini göreceğim ve bir karar vereceğim. Bu süreçte kulübün, teknik direktörün ve taraftarların bana gerçekten ihtiyacı olduğunu hissettim.

Gördüğüm talebin Galatasaray'ı seçmemi kolaylaştırdığını söylemeliyim. Tabii ki Fatih Terim için oynamak istiyorum. Türkiye'de efsane oldu. Onun için oynamak bir onurdu.

Sezona Fatih Terim ile başladınız. Yeni bir yapı var. sadece iş planlandığı gibi gitmedi...bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fatih Terim olmasaydı burada olmazdım. Galatasaray'da olma sebebimdir. Burada efsane hocamız Fatih için oynamak istiyorum. Yeni bir adım atıp genç bir takım kurmak istiyoruz ama tecrübeli ve genç oyunları birleştirerek bir takım oluşturmak zaman alıyor. Daha önce de söylediğim gibi, yeni bir takıma alışmak zaman alır. Ne yazık ki, bu sefer bu ekiple fazla ilerleme kaydedemedik, ancak deneyimden ders çıkardık. Yeni sezon başlarken birlikte yeni hedefler belirlememiz gerekecek. Yeni dönemim sahabet yeni hedefler demek. Önümüzdeki sezon Galatasaray'ı tekrar zirveye taşımak için çalışacağız.

Galatasaray'da oynamak çok fazla baskı getiriyor... Bir yanda taraftarlar, diğer yanda medya... Bununla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Hayatım boyunca stresle uğraştım. Hayatım boyunca medyayla uğraştım. İngiliz medyası ve İngiliz baskısı beni bu soruya alıştırdı. Maalesef Türkçe bilmiyorum ve söylenen her şeyi anlamıyorum. Benim durumum farklı çünkü gazete okumam, televizyon izlemem. Hepsi Türkçe konuşuyor. Türk oyuncuların baskısı daha fazla ama dediğim gibi ben hayatım boyunca baskıyla uğraştım.