SPOR
Giriş Tarihi : 05-07-2022 23:58   Güncelleme : 05-07-2022 23:58

Sevilla maçı. Oyunun eğlenceli tarafı bu..."

Sevilla maçı. Oyunun eğlenceli tarafı bu...

En önemli motor sporları organizasyonlarından biri olarak kabul edilen 2022 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) sezonunun dördüncü yarışı Portekiz'de yapılıyor. Toplam uzunluğu 338,34 kilometre olan Portekiz Rallisi'nin 21 etabına Red Bull sporcuları katıldı. Red Bull'dan Calle Rowanpera yorucu ralliyi 3:44:19.2'de hız, akıcılık ve teknikte mükemmel bir performans sergileyerek tamamladı ve rakibini arka arkaya üçüncü zaferini geride bırakarak İsveç ve Hırvatistan'ın ardından ikinci oldu.

Elfyn Evans ikinci, Dani Sordo üçüncü oldu. Kalle Rovanpera, yeşil bir geleceği ve sürdürülebilirliği vurgulayan Dünya Ralli Şampiyonası'nın dördüncü yarışının ardından genel klasmanda birinci oldu. Dünya Ralli Şampiyonası sezonunun beşinci yarışı 2-5 Haziran tarihleri ​​arasında İtalya'da yapılacak.

16 yılda 32 kez yarışan, Dünya, Avrupa ve Balkanlar, 32 Türkiye şampiyonluğu kazanan Ömer Ali Yılmaz, "Sporla ilk tanışmam babam ve annem sayesinde oldu. Spor trinkbet çünkü İl Gençlik ve Spor Bürosu'nda antrenörlük yaptılar.Ardından bir hedef belirlemeye başladım ve ilerleyen süreçte hedeflerimi de ekledim.Hedefim olimpiyatlar dünya şampiyonu.Hedefimin %60'ına ulaştım. Avrupa, Balkan ve dünya şampiyonlukları kazandım.Şimdi olimpiyat şampiyonu olmaya çalışıyorum.Babam bu işe başlamama yardımcı oldu.Spor yapmak ve yarışmak.Spor salonunu gitgide daha çok sevmeye başladım.Bir Türk genci olarak Ülkem adına onlarca kez şampiyonluk kazanan şahsiyet, tüm gençlere ve çocuklarına sesleniyorum."

Son olarak Bulgaristan'ın Burgaz kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası'na katılarak bir şampiyon daha olmanın gururunu yaşayan İleda Yılmaz, 13 yıllık spor kariyerinde 38 Türkiye, 1 Avrupa ve 11 Balkan şampiyonu oldu. Kardeşi liderliğindeki dövüş sanatları deneyimini ve başarılarını özetleyen Elida Yılmaz, "Dövüş sanatlarıyla 13 yıldır ilgileniyorum. Ailemin önderliğinde spora başladım ve sonra ailemiz çokça oynadı.