GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2022 13:01   Güncelleme : 20-07-2022 13:01

ZEKA Yaşam Merkezi’ne ilk destek Çetin Group’tan

Özel güvenlik, profesyonel temizlik gibi hem hizmet hem de imalat sektöründeki çalışmalarıyla tanınan Çetin Group’un, hafif zihinsel yetersizliği olan gençleri istihdama kazandırma amacıyla ZEKA Yaşam Merkezi’nde açtığı korumalı iş atölyesi faaliyetlerine başladı. Bu kapsamda; özel eğitim alan gençler, Çetin Group bünyesinde üretim alanlarından biri olan Çemobsan Metal ve Plastik San. A.Ş’nin bağlantı ekipmanlarının bir kısım montajlama operasyonunu gerçekleştirerek hem aile ekonomilerine katkıda bulunacak hem de akranlarıyla sosyalleşme imkânı bulacak.

ZEKA Yaşam Merkezi’ne ilk destek Çetin Group’tan

Hafif zihinsel yetersizliği olan gençlere iş imkânı kazandırmak amacıyla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen Zihinsel Engelliler Korumalı İş Yeri Atölye ve Yaşam Merkezi (ZEKA) ilk çalışanlarına kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı. Çetin Group, Türkiye’deki örnek projelerden ve alanındaki ilklerden biri olan projeye desteğini, ZEKA’nın ilk atölyesine öncülük ederek gösterdi.

 

“Özel sektöre örnek olmayı, benzer projelerin çoğalmasını umuyoruz”

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İŞKUR ve ÇOSB ortak çalışmasıyla kurulan ZEKA merkezi, 2 bin 330 metrekarelik bir kapalı alana sahip. Tüm olanakları hafif zihinsel yetersizliği olan bireylerin günlük yaşantısını ve çalışma şeklini kolaylaştıracak şekilde tasarlanan atölye ve yaşam merkezinde, gençler öncelikle özel mesleki eğitim alıyor; ardından kendileri için hazırlanan korumalı atölyelerde çalışmaya başlıyorlar. 

 

Projenin gençlerin çalışma hayatına olduğu kadar sosyal yaşantısına da katkıda bulunduğunun altını çizen Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, atölye çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Zihinsel Engelliler Korumalı İş Yeri Atölye ve Yaşam Merkezi’ndeki ilk atölyenin açılışını Çetin Group olarak gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri her zaman odağımızda oldu ve burada da pırıl pırıl gençlerimizi istihdama kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Verilen eğitim sayesinde, hafif zihinsel yetersizliği olan gençlerimiz Çetin Group bünyesinde üretim alanlarımızdan biri olan Çemobsan Metal ve Plastik San. A.Ş’nin bağlantı ekipmanlarının bir kısım montajlama operasyonunu gerçekleştirebilecekler. Burada onlara yalnızca iş fırsatı değil, aynı zamanda sosyalleşme imkanı da yaratılıyor. Bu nedenle açtığımız atölyeyi çok kıymetli buluyor ve özel sektördeki örneklerinin çoğalmasını diliyoruz.”

 

Çetin Group Hakkında:

Çetin Group, 1998 yılında hizmet sektöründeki faaliyetlerine başlamış olup günümüzde hem hizmet sektöründe hem de ihracat ağırlıklı olarak imalat sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. Hizmetlerini İstanbul’da yer alan bir genel müdürlük, 6 bölge müdürlüğü ve çeşitli illerdeki birimlerinden oluşan organizasyonu vasıtasıyla tüm ülke genelinde gerçekleştirmekte, ihtiyaç duyulan hallerde dünyanın herhangi bir noktasında hizmet sunabilmektedir. Çetin Group’un ana hizmetleri arasında özel güvenlik, profesyonel temizlik, stratejik istihdam yönetimi, personel taşımacılığı ve tesis yönetim hizmetleri ve imalat alanında ise kozmetik üretimi ile mobilya bağlantı ekipmanları üretimi yer almaktadır.