SPOR
Giriş Tarihi : 19-07-2022 19:59   Güncelleme : 19-07-2022 19:59

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’na ziyarette bulunmuş oldu

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’na ziyarette bulunmuş oldu

Ziyarette, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’nın yeni Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncularla görüşen ve söyleşi eden Bakan Kasapoğlu, millilere Büyük Britanya karşısında başarılar diledi.

Bakan Kasapoğlu, dünyanın her yerinden basketbolcuların milli takım ruhunda birleştiğini söyledi. Türkiye bir spor ülkesidir. Basketbol, ulusal sporda lider bir endüstridir. Burada arkadaşlarımın her biri farklı bir kargaşanın habercisi. Ülke olarak sizlerden farklı umutlarımız var ve bu umuda duyduğumuz heyecanı ifade etmek istiyoruz” dedi.

"2022 basketbol yılı olsun"

Bakan Casapoğlu, 2022'de basketbol için büyük umut olduğunu vurguladı. “Önümüzde Dünya Kupası elemeleri ve Avrupa Şampiyonası var. Bu yarışmada halkımızın gönlü sizinle olacak. Bence 2022  basketbol yılı olacak. Bu yıl tam bir başarı ve ayrılış yılı olacak. İnanıyorum. 85 milyon vatandaşı mutlu edeceğinize inanıyorum. Bu mutluluk bugün değil. Nasıl Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu sizi NBA'de başarıyla ateşlediyse, siz de yeni işe alımları ateşleyeceksiniz."

Bakan Casapoğlu, bakanlık olarak basketbolla ilgili birçok proje olduğunu hatırlatarak sözlerini tamamladı.

“Başarınız sayesinde siz değerli ziyaretçilerimiz sayesinde bu projeye hız vereceğiz. Gençler sizin ayak izlerinizi takip edecek. Bakanlık olarak federasyonlarımız ve queencasino kulüplerimizle işbirliğimiz devam edecek. Bakanlık olarak tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. Buna hiç şüphe yok. Birlikte başaracağız. Ülkemizi hakiki bir mutlulukla birleştireceğimize inanıyorum. Her birinize başarılar dilerim."

Konuşmanın ardından Bakan Kasapoğlu, vatandaşların antrenmanını takip etti.Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kasapoğlu'na üzerinde adının yazılı olduğu milli takım formasını hediye etti.