SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2022 01:00   Güncelleme : 20-07-2022 01:00

Sahada  da çok rekabetçi

Sahada  da çok rekabetçi

Sahaya çıktığımızda toplum için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra kaderin iradesine boyun eğiyoruz. Bence Okan Abi hak ettiği konumda. Uzun yıllar Türk futbolunda görev yaptı. Kulübümüz 6. lig şampiyonumuzu çıkardı. Yapacak çok işi var. Ona başarılar diliyorum. Herkesin gücünü aşan bir topluluk öğretmeni olacak” dedi.

Kırmızı-Siyahlı ekip, 100. yılını kutlamak için Beştepe İlhan Cavcav tesisinde. Geçen yıl ilk antrenmanına gitti. Teknik Direktör Metin Diyadin yönetimindeki yeşil alana giren ekip, ısınma hareketleriyle antrenmana  başladı.  Diyadin, geçen sezondan sonra vakit geçirmediğini söyledi. Bizde de bu sorun var. Geçen yıl da aynı şey oldu. Yasak sürüyor ama önümüzdeki hafta yasağın kalkacağını düşünüyorum. Bu yönde tercüme edeceğiz. Onunla birlikte gelecek yıl için hem hazırlıkları hem de hedefleri göreceğiz.”

“Geçen yıl bizim için daha kötüydü”

Sezona bir adım daha atılması gerektiğini vurgulayan Diyadin, şunları kaydetti: “Hatalar her zaman olur. Şimdilerde geride kalsa da bazen 20 günde setrabet katedilemeyecek mesafeleri kısa sürede kat edebiliyor. Geçen sene daha kötülerini yaşadık. Önümüzdeki hafta takıma teyitli oyuncular ekleyeceğiz. Miktar olarak ekonomik olarak çok fazla oyuncu ekleme seçeneği yoktur. Ayrılan oyuncuların boşluğunu doldurmayı planlıyoruz.”

“Hedefler kelimelerle değil eylemlerle belirlenir”

Ayrıca şunları söyledi: “Gençlerbirliga'nın 100. yılı çok önemli. Hedefler kelimelerle değil eylemlerle belirlenir. Bunu süreçte göreceğiz. "Oyuncuların ve takıma katılan oyuncuların süreçteki tutarlılığından bahsetmek daha doğru olur."

"Oyuncularını kendi altyapılarında düzgün kullanabilen takımlar"

Diyadin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da altyapı eğitimi alan oyunculara yerlerini bırakacağını belirtti. Gençlerbirliği bu gibi durumlarda kendi altyapısından oyuncuları kullanabilen bir takım.