SPOR
Giriş Tarihi : 21-07-2022 23:02   Güncelleme : 21-07-2022 23:02

Bilimleri temel alanlarını oluşturan

Bilimleri temel alanlarını oluşturan

5 alanda 18 değişik dersten 27 saatlik ders hazırlanmış ve içeriklerinin hazırlanmasında Gövde Eğitimi ve Spor Bilimleri alanından 20 alan uzmanı akademisyen vazife aldı. Bu programı çok dikkatli takip edeceğinize inanıyorum. Eğitim kursunun ikinci aşaması, iş başında eğitimden oluşan yüz yüze eğitim Eylül ayında başlıyor. Sektöre özel güncellenmiş uygulamalar yüz yüze uygulama eğitimlerine dahil edilecek.” söz konusu.

En önemli hedefimiz sadece sporda değil her alanda gönüllü çalışmayı teşvik etmektir” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Türk spor organizasyonunun artık bir markası olduğunu söyledi. Siz değerli ziyaretçilerimizin çabalarını gönüllüler aracılığıyla teşvik ederek ve yaygınlaştırarak başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu bağlamda özellikle spor gönüllülüğünü teşvik etmeyi ve teşvik etmeyi dört gözle bekliyorum. Bu vesileyle, sadece sporda değil, her alanda gönüllülük faaliyetlerini netleştirmek ve daha aktif gönüllülüğü  teşvik etmek gibi en önemli önceliğimizi vurgulamak için bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz.” teşekkür etti.

Bakan Casapoğlu, tüm antrenörlerin oyuncular için rol model olduğunu vurguladı ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Oyuncularımızı hedeflerine hazırlayan ve motive eden sizlersiniz. Onlara anlam verecek olan sizsiniz. Tavrınız ve davranışlarınızla oyuncularımıza celtabet örnek oluyorsunuz. Bu sorumluluğu size özellikle hatırlatmak isterim. Bu  bilinçle bilinçli hareket edersek, toplumda hoşgörü ve kardeşliğin yaygınlaşmasına katkı sağlamış oluruz. Sizlerin de böyle bir duyarlılığa sahip olacağınıza yürekten inanıyorum sevgili yol arkadaşlarım. Türk sporunu bir üst seviyeye taşımak ve sporu geniş kitlelere yaymak için çok çalışacağımıza inanıyorum” dedi.