GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-07-2022 10:06   Güncelleme : 26-07-2022 10:06

VALORANT EMEA BÖLGESEL LİG FİNALLERİ 28 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

2022 VALORANT Bölgesel Lig sezonunu sonlandıracak playoff etkinliği hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

VALORANT EMEA BÖLGESEL LİG FİNALLERİ 28 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

VALORANT Bölgesel Lig 2. Aşama EMEA finallerinin benzersiz heyecanına kendinizi hazırlayın! Avrupa'nın dört bir yanından gelen ekipler, 150 bin avro değerindeki turnuvada VALORANT Bölgesel Liglerinin en iyi takımı payesini almak ve kendi VALORANT Bölgesel Ligleri için övünç kaynağı olmak için kozlarını paylaşacak. 

 

Buradan galibiyetle ayrılacak olan kim? Kuzey Avrupa'yı domine eden Excel Esports gibi güçlü takımlar hakimiyetlerini koruyabilecekler mi? SuperMassive Blaze ve Fire Flux Esports gibi takımları hüsrana uğratan, yükselişteki temsilcimiz FUT Esports iyi performansını sürdürebilecek mi? Team Falcons geçtiğimiz Nisan ayında VALORANT Bölgesel Lig Yükselme Turnuvasında yaşattığı hayal kırıklığının ardından Avrupa sahnesine ağırlığını yeniden koyabilecek mi? 

 

Takımların defterlerine yazmayı sürdürdüğü, birbiriyle iç içe geçmiş bu hikâyelerin nasıl sonuçlanacağına tanık olmak için ihtiyacınız olan, VALORANT Bölgesel Lig Finallerine dair tüm bilgiler burada! 

 

FORMATA GENEL BAKIŞ

 

VALORANT Bölgesel Lig Finalleri, EMEA'nın yedi bölgesel liginin yedi kazananının dâhil olduğu bir müsabaka. Turnuva grup aşamasından ve playoff'lardan oluşuyor. Grup aşamasında yedi takım, biri dört biri üç katılımcıdan oluşan iki gruba ayrılacak. Dört takımlı grup BO3 şeklinde oynanacak bir ikili eleme serisinden geçerken, üç takımlı grupta BO3 şeklinde oynanacak bir tekli lig gerçekleştirilecek. 

Gruplarda ilk iki sırada yer alacak toplam dört takım, ikili eleme playoff grubuna yükselecek. Playoff maçları BO3 oynanacak. Bunun iki istisnası var: Üçüncülük Maçı ve Büyük Final, bu iki maç BO5 şeklinde gerçekleştirilecek. 

 

Katılan Takımlar: 

 

A Grubu

Excel Esports — VALORANT Bölgesel Ligi Kuzey Avrupa: Polaris 
Case Esports — VALORANT Bölgesel Ligi İspanya: Rising
TENSTAR — VALORANT Bölgesel Ligi Doğu: Surge
Team Vitality — VALORANT Bölgesel Ligi Fransa: Revolution
B Grubu

Angry Titans — VALORANT Bölgesel Ligi DACH: Evolution 
Team Falcons — VALORANT Bölgesel Ligi MENA: Resilience 
FUT Esports — VALORANT Bölgesel Ligi Türkiye: Birlik
 

TURNUVA PROGRAMI  

 

VALORANT Bölgesel Lig Finallerinde her bir yayın günü TSİ (Türkiye Saati İle) 16:30'daki ön gösteriyle başlıyor, onu TSİ 17:00'daki ilk maç takip ediyor. Karşılaşmalar 28-31 Temmuz ve 2-5 Ağustos tarihlerinde oynanacak. 

 

Grup Aşaması (BO3)

 

28 Temmuz Perşembe

Excel Esports vs Case Esports (A Grubu Maç #1)
TENSTAR vs Team Vitality (A Grubu Maç #2)
29 Temmuz Cuma

A Grubu Maç #1 Kazananı vs A Grubu Maç #2 Kazananı (Galipler Maçı - yükselme) 
Angry Titans vs Team Falcons (B Grubu Maç #1)
30 Temmuz Cumartesi

A Grubu Maç #1 Kaybedeni vs A Grubu Maç #2 Kaybedeni (Mağluplar Maçı - elenme)
Team Falcons vs FUT Esports (B Grubu Maç #2)
31 Temmuz Pazar

Galipler Maçı Kaybedeni vs Mağluplar Maçı Kazananı (Belirleyici Maç)
FUT Esports vs Angry Titans (B Grubu Maç #3)
 

Playoff'lar (BO3)

 

2 Ağustos Salı

A Grubu 1.'si vs B Grubu 2.'si (Üst Grup Yarı Finali #1)
B Grubu 1.'si vs A Grubu 2.'si (Üst Grup Yarı Finali #2)
3 Ağustos Çarşamba

Üst Grup Yarı Finali #1 Kazananı vs Üst Grup Yarı Finali #2 Kazananı (Üst Grup Finali)
Üst Grup Yarı Finali #1 Kaybedeni vs Üst Grup Yarı Finali #2 Kaybedeni (Alt Grup Finali)
 

Finaller (BO5)

 

4 Ağustos Perşembe

Üst Grup Finali Kaybedeni vs Alt Grup Finali Kazananı (Üçüncülük Maçı)
5 Ağustos Cuma 

Üst Grup Finali Kazananı vs Alt Grup Finali Kazananı (Büyük Final)
 

VALORANT Bölgesel Lig Finallerini izlemek için VALORANT Esports web sitesine uğrayın ve tercih ettiğiniz dilde bir yayın seçin. Birçok farklı kanaldan kapsayıcı bir yayın yapıyor olmakla gurur duyuyoruz. Yayın gerçekleştirdiğimiz diller: Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Lehçe ve Macarca.

 

Bu arada, unutmadan: VALORANT Bölgesel Lig Finalleri için İzleme Etkinlikleri geri dönüyor! En güncel haberlerden geri kalmamak için VALORANT Bölgesel Lig EMEA sosyal medya kanallarımızı takipte kalın!

 

 

Riot Games Hakkında:

Riot Games 2006 yılında en oyuncu odaklı oyunları geliştirmek, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Riot’ın 2009 yılında yayınladığı ilk oyunu League of Legends dünya çapında beğeni topladı. LoL o günden bu yana dünyanın en çok oynanan PC oyunu oldu ve esporun kısa sürede gösterdiği büyük gelişimin yolunu açtı. LoL ikinci on yılına adım atarken Riot oyunu geliştirmeye devam ediyor ve Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics ve geliştirme sürecindeki çeşitli oyunlarla oyunculara yeni deneyimler sunuyor. Bir yandan da müzik, çizgi hikâyeler ve çok daha fazlasıyla Runeterra dünyasını çeşitli multimedya projeleri aracılığıyla keşfediyor.

 

VALORANT Hakkında:

VALORANT, Riot Games'in PC için geliştirmekte olduğu rekabetçi, 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu. 2020 yazında çoğu bölgede çıkması planlanan VALORANT, yüksek duyarlılığa sahip nişancılığa, silah çeşitliliğine, kendine has yetenekleri olan ajanlara ve binlerce saatlik oynanış sunacak rekabet için tasarlanmış haritalara sahip, keskin ve ölümcül, çok oyunculu bir oyun. Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle bu oyunda Riot Games, taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.