GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2022 10:46   Güncelleme : 28-07-2022 10:46

Katar Tatilinizi Şimdiden Planlayın

· Yaz tatiline geç çıkacaklar için en ideal destinasyon Katar · Kasım ayındaki Dünya Kupası ile birlikte Katar'da futbolun ötesinde bir dünyayı keşfedin

Katar Tatilinizi Şimdiden Planlayın

Doha, Katar, 28 Temmuz 2022: Katar, geleneksel Ortadoğu misafirperverliğini modernlikle harmanlayan zengin bir kültür ve mirasına sahip olmasının yanında, ziyaret eden herkesi cana yakın ve sıcak bir karşılamayla kucaklamaya hazır bir ülke.

Arap Körfezi'nin parıltılı suları ile çevrili Katar, çölde heyecan dolu maceralardan doğal cazibe merkezleri ve su sporlarına; benzersiz müzelerin sunduğu eşsiz deneyimlerden dünyanın dört bir yanından lezzetlere ev sahipliği yapıyor.

Katar Turizm (Qatar Tourism), yaz tatilini geç dönemde yapmayı tercih edenler için dünyanın en güvenli ülkesinde unutulmaz bir deneyimi şimdiden planlamaya davet ediyor ve Katar gezisini unutulmaz kılmak için en gözde mekanlardan bir seçki sunuyor:

Muhteşem bir alışveriş ve yemek deneyimi için Souq Waqif'i ziyaret edin. Altın, baharat ve şahin çarşılarıyla ziyaretçileri cezbeden ve unutulmaz bir deneyim yaşatan bu otantik mekan, geleneksel mimarisi ve çarpıcı sanat galerileriyle ziyaretçilere Katar'ın tarihi ihtişamını sunuyor. 
Doha'nın modern Wast Bay bölgesinin çarpıcı siluetini gözler önüne seren Doha Corniche, İslam Sanatları Müzesi'ne kadar uzanan 7 kilometrelik yürüyüş yoluyla aile ve arkadaş sohbetlerine harika bir fon oluşturuyor.
Dünyaca ünlü mimar Jean Nouvel tasarımı bir şaheser olan Katar Ulusal Müzesi, Katar'a özgü bir kristal oluşum olan çöl gülünden esinlenen yapısıyla ülke ve insanlarının kültürünü, mirasını ve geleceğini yansıtıyor. Müze, ziyaretçilere ülkenin değişimi ve modernleşmesinin öyküsünü aktarırken Katarlıların gurur duyduğu geleneksel köklerini de bünyesinde barındırıyor. 
West Bay ve Pearl-Qatar arasında yer alan Katara Kültür Köyü, Katar'ın sanat ve kültürünün tadını çıkarmak için en ideal nokta. Katara Kültür Köyü'nün girişinde ziyaretçileri karşılayan yapı ise ünlü Türk mimar Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan; İran ve Türk çinileri ve mavi ve altın tonlarında emaye işçiliği ile dikkat çeken Katara Camii. Dolmabahçe Sarayı'ndan ilham alan bir dekora sahip minare, kubbe ve mihrap, Müslüman dünyasının ünlü camilerinden esinlenmiş. Katara'da sanat galerilerinin yanı sıra Doha'nın en popüler yemek mekanları da bulunuyor. Mamig (Lübnan), Khan Farouk (Mısır), Ard Canaan (Suriye), Sukar Pasha (Türkiye) ve Saffron Lounge (Hindistan) gibi farklı mutfakların yanında Chapati ve Karak'ın dürümleri ve çaylarıyla geleneksel Katar tatları ve Lawazar'daki taze deniz ürünlerine kadar birçok seçenek var.
İç Deniz ya da diğer adıyla Khor Al Adaid, kilometrelerce çölle çevrili berrak sulara ve ince kuma sahip, dünyada çöl ve denizin buluştuğu nadir noktalardan biri. Yalnızca 4X4 arazi araçlarıyla erişilebilen ve yol üstünde Bedevi yerleşimlerini ve develeri görme olanağı sunan bu cennete gitmek bile başlı başına bir deneyim. Arap Körfezi'nin ılık ve sakin suları ile tüplü dalış yapmak ve su altı dünyasını keşfetmek için de mükemmel bir mekân olan Khor Al Adaid, deniz otu alanlarından mercan resiflerine kadar deniz yaşamının harikalar diyarına ev sahipliği yapıyor.
 

Medya ile ilgili sorularınız için lütfen Qatar Tourism'in Basın Ofisi ile iletişime geçin: 

+974 7774 7863 | [email protected]

Katar Hakkında: 

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabildiği Katar; Orta Doğu’nun kalbinde bulunan, Basra Körfezi'nin çevrelediği bir yarımadadır.  2022 yılında Numbeo tarafından dünyanın en güvenli ülkesi seçilen Katar, tüm gezginlere kucak açıyor; 95’ten fazla ülkeden Katar’a vizesiz giriş yapılabiliyor. Katar, kolayca erişilebilen ve inanılmaz bir çeşitliliği bünyesinde bulunduran turistik mekanlara sahiptir. Ancak bununla da sınırlı değil; Katar, Balina Köpek Balığı ve görkemli bir ulusal hayvan olan Arap Antilobu da dâhil olmak üzere çok sayıda fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor. Katar’da yaşanan birçok deneyim, kültürel özgünlük ve modernitenin benzersiz bir mozaiğini oluşturuyor. Katar, ikonik müzelerden gökdelen restoranlarına; heyecan verici çöl maceralarından, FIFA 2022 Katar Dünya Kupası™ gibi dünyaca ünlü birçok etkinliğe kadar, her gezgine ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.  Katar'ı transit geçecek olan gezginler, Qatar Airways ve Discover Qatar tarafından sunulan, Qatar Tourism tarafından desteklenen en iyi fiyatlara sahip kısa süreli konaklama paketleri ile bir taşla iki kuş vurabilir ve tatil sayılarını ikiye çıkarabilirler.

 

Qatar Tourism Hakkında: 

Qatar Tourism kuruluşu; Katar'ın turizm olanaklarının tanıtımından ve geliştirilmesinden sorumlu olan ve sektörün katlanarak büyümesini hedefleyen resmi bir devlet kurumudur. Katar, dünyanın dört bir yanından insanların sanat, kültür, spor ve maceraya dair eşsiz seçenekleri deneyimlemek için bir araya geldiği, ailelere ve iş amaçlı misafirlerine Hizmet Mükemmelliği anlayışıyla hitap eden bir destinasyondur. Qatar Tourism, turizm değer zincirinin tüm öğelerini güçlendirmeyi, yerel ve uluslararası ziyaretçi talebini artırmayı, iç yatırımlar çekmeyi ve yerel ekonomide çarpan etkisi yaratmayı amaçlamaktadır. Qatar Tourism 2030 Stratejisi, 2030 yılına kadar ülkeye yılda 6 milyondan fazla uluslararası ziyaretçi çekmek gibi iddialı bir hedef belirleyerek, Katar’ı Orta Doğu'nun en hızlı büyüyen turistik destinasyonu haline getirmeyi amaçlamaktadır.