SPOR
Giriş Tarihi : 04-08-2022 23:47   Güncelleme : 04-08-2022 23:47

İsmail çok nüfuzlu bir adamdı

İsmail çok nüfuzlu bir adamdı

Teknik direktör Valerien Ismael, Beşiktaş'ın seçiminde Muleköy'ün büyük etkisi olduğunu söylerken, oyuncunun teknik direktörü, "Dürüst olmak gerekirse Valerien Ismael'in yaklaşımı ve sözleri Muleka'yı olumlu etkiledi. Beşiktaş'ın seçimini çok destekledi." dedi. Oyuncunun yeni sezon planları hakkında da yorum yapan Villi Ngoma, "En golcü oyuncu Beşiktaş gibi bir kulüpte en iyi forvetin golü olmalı" dedi. Ama en önemlisi takımın kazanması. Muleki'nin en büyük özelliği çok tutkulu bir futbolcu olmasıdır. Beşiktaş'a en iyi desteği vermek ve şampiyonluğu kazanmak istiyorum" dedi.

Adı Galatasaray ile eşanlamlı olan Selçuk İnan, Sarı Kırmızılı takımın futbolun yanı sıra destek antrenörü. Türk futbolundan kariyer planlamasına ve Fatih Terim'e kadar birçok konuyu takdir etti.

İşte Selçuk İnan'ın Sabah gazetesine verdiği röportaj:

Arda Goulder hakkında ne düşünüyorsun?

"İki ya da üç yıl onu takip ettim. Çok yetenekli bir futbolcu inşallah istediği bölgeye gelir. Böyle bir oyuncuya ihtiyacımız var. Ona iyi davranmalıyız ve ona göre davranmalıyız. "O kadar yükseğe çekme" gibi betzula sözlerden kaçınmalıyız. Bazı oyunculara güven vermek, onları cesaretlendirmek ve motive etmek çok daha iyidir. Bu yüzden ne kadar söylersek söyleyelim adımızı kaybediyoruz.”

"Fatih hoca bana verdi"

Koçluk kariyerini nasıl planlıyorsunuz?

“İlk hedefim ülkemizde tanınmak. Bundan sonra hepimiz gibi Avrupa'da çalışmayı ve ülkemi orada temsil etmeyi hedefliyorum. Türk takımıyla Avrupa'da başarılı olmak istiyorum. Elbette daha fazlası var. Galatasaray'da Avrupa Kupası'nı kazanmak istiyorum.

Fatih Terim teknik direktör olma kararınızı nasıl değerlendirdi?