GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-08-2022 13:04   Güncelleme : 01-08-2022 13:04

Instagram Reels’e Yeni Özellikler Geliyor

Instagram Reels’e Yeni Özellikler Geliyor

Instagram’ın Tiktok’a karşı başlatmış olduğu Reels özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Tiktok’un ivmeli bir şekilde büyümesinden rahatsız olan yönetim, kendi bünyesinde yer alan eksiklikleri gidermek isterken, bir grup Instagram kullanıcısı ise uygulamanın Tiktok’a benzemeye çalışmasından rahatsız. Bu gelişmeler Instagram’a olumlu mu yoksa olumsuz mu yansıyacak, hep birlikte göreceğiz. Meta tarafından paylaşılan yeni özellikler ile birlikte, kullanıcıların daha eğlenceli ve daha çok içerik oluşturmasını hedefliyor. Daha fazla ilgi çekici içerik ile birlikte kullanıcıların daha fazla sistem içerisinde zaman harcaması bekleniyor. Instagram hesabınızı profesyonel bir şekilde yönetmek isteyenler için, SMM panel uygulamasını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede, profilinize ivme kazandırabilir ve az zamanda daha fazla gelişme kaydedebilirsiniz.

Reels’e Gelen Yeni Özellikler Nelerdir?

Yeni özellikler ile birlikte herkese açık fotoğraflarınızı remixleyybilecek, Remixler arasından seçim yapabilecek ve çok daha ilgi çekici reelsler oluşturabileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra önceden kaydedilmiş ses ve kliplerin kullanımı ile oluşturulan birçok şablon sayesinde, reels oluşturmak daha kolay olacak. Eş zamanlı bir şekilde hem içeriği hem de tepkinizi kaydedebileceğiniz çift kamera özelliği de yenilikler arasında bulunuyor. Sosyal medya paneli kullananlar, sosyal medya yönetimini hiç bu kadar kolay bir hale getirmemişti. Sizler de SMM panel bayilik avantajlarından yararlanarak, profesyonelliğe ilk adımı atabilirsiniz.

Daha Fazla Etkileşimin Anahtarı

Yeni özellik ile birlikte hem dev firmalar hem de küçük işletmeler, daha fazla etkileşim sağlayabilirler. Yaratıcılık açısından daha fazla özgürlük ve imkan sunan özellikler ile birlikte reels’in kalitesi de eğlenceli tarafları da artacak. Küçük işletmeler için büyük bir potansiyel oluşturacak bu gelişmeler, müşteri portföyünü büyütmek isteyenlere bir fırsat oluşturacak. Instagram akıllara fotoğraf paylaşma uygulaması olarak kazındı. Bu açıdan fotoğrafların yeri Instagram için çok ayrı bir konumda yer alıyor. Tiktok’un devreye girmesi ile birlikte, Instagram’da mecburi denebilecek yenilikler meydana geldi. Video ve reelslerin varlığı ve gelişimi önemli hale geldi. Fotoğraflar için Remix özelliği ile birlikte fotoğraflar daha eğlenceli hale gelecek ve Instagram kendi özünde bir geliştirme yapmış olacak. Bu geliştirme ile birlikte birçok kişi yaratıcılık alanı genişleyecek. Sosyal medya bayilik paneli sayesinde birden fazla sosyal medya platformunu yönetmek çok kolay hale gelecek. Uygulamalar geliştikçe yönetmek zorlaşıyor ve profesyonellikle gerektiriyor. Sizler de işlerinizi bu gibi araçlarla işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Instagram kamerasında yer alan Dual özelliği sayesinde hem çekmek istediğiniz videoyu hem de kendi tepkinizi eş zamanlı olarak çekebilir, ön ve arkaya kamerayı eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz.

Uzun Videoları Reels Olarak Paylaşmak

Diğer bir özellik ise 15 dakikanın altında olan videoları reels olarak paylaşabileceksiniz. Eski videolar kendi formatlarında kalırken, yeni özellikle yürürlüğe girdikten sonra atılan 15 dakika altı videolar reels olarak paylaşılabilecektir. Tüm bu gelişmeler ışığında reelslerin daha efektif kullanılması bekleniyor. Bu sayede, uygulamada geçirilen sürenin artırılması ve kullanıcı sayısının da ivme kazanması hedefleniyor. Kaynak: Kurumedya