SPOR
Giriş Tarihi : 17-08-2022 01:02   Güncelleme : 17-08-2022 01:02

Yeşil-Beyazlı, forvet oyuncusunu konuşma liginin bir sonraki turuna dahil etmeyi planlıyor

Yeşil-Beyazlı, forvet oyuncusunu konuşma liginin bir sonraki turuna dahil etmeyi planlıyor

İngiltere'de düzenlenen Nass Festival BMX Street Pro'yu 5. bitiren Türk Red Bull oyuncusu Bora Altıntaş, Fanatik'e özel bir açıklama yaptı. Türkiye'nin yükselen yıldızı Bora Altıntaş, BMX'te rakipleriyle aradaki farkı kapattığını ve onları geride bıraktığını vurguladı. Türkiye ile gurur duymaktan mutlu olan Red Bull oyuncusu hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyledi.

Kendini tanıtır mısın?

“Bora Altıntaş… 22 Ocak 2001 doğumlu profesyonel bir BMX oyuncusudur. Ama ben bir Red Bull oyuncusuyum. Profesyonel spor hayatının yanı sıra Yakın Doğu Üniversitesi Spor Yöneticiliği Fakültesi'nden mezun oldu. Şu anda yüksek lisans için okuyorum.

Nas Festivali'nde Türkiye'nin en yüksek sıralaması olan 5. oldu. Yarış nasıldı?

“Sezonun son yarışması olan İngiltere'deki Nas Festivali'nde dünya beşincisi oldum. Ön elemeleri geçtikten sonra finallerin ilk turunda 2. oldular. Ve 2. raundu 5. sırada tamamladı. Podyumu sadece iki puanla kaçırdılar. Podyumda olmamak doğal olarak beni biraz kızdırdı. Ama motivasyonumu daha da güçlendirmeme yardımcı oldu. Geçen sene ilk 10'daydım ama bu sene dünyanın ilk casinomavi 5'indeydim ve bu beni mutlu etti. Türk tarihinin öncüsü olmaktan da gurur duyuyorum.”

"Haftada 4 gün 5-6 saat BMX kullanmak zorundayım"

Bir BMX sporcusunun antrenman hızı nedir?

“Beslenme, antrenman rejimi ve uyku, iyi bir BMX sporcusu olmak için çok önemlidir. Sosyal hayat da önemli bir faktör. BMX'te haftada 4 gün, günde 5-6 saat çalışmak zorundasınız.