SPOR
Giriş Tarihi : 19-08-2022 01:15   Güncelleme : 19-08-2022 01:15

İşaret ederek, Uşak Süpermoto Pisti eğitim amaçlı olarak da hizmet veriyor

İşaret ederek, Uşak Süpermoto Pisti eğitim amaçlı olarak da hizmet veriyor

Gençlerimiz motocross pistimize gelip motor sporlarının eğitimini alabilir, yarışçı olmak için ihtiyaç duyulan altyapıyı elde edebilirler. Herkesi belediyemizin motocross pistine çağrı ediyorum” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Avrupa Üniversiteler Spor Oyunları’nın ilk gününde Judo hanımlarda 4 sıkletten ikisinin finaline engelleme koydu. Müsabakalarda karşı karşıya gelen öğrenciler, 2 altın madalya ve 2 gümüş madalya elde etmeyi başardı.

46 değişik ülkeden 6 binin üstünde sporcunun katılmış olduğu organizasyonda Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi talebesi Tuğçe Beder, 48 kilogramda sırasıyla Fransız, Polonyalı ve İngiliz rakiplerini yenerek, karşı gruptan Polonyalı, Fransız ve Macar rakiplerini yenerek finale çıkan Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi talebesi Sıla Ersin ile karşılaştı.

Müsabakanın sonunda Sıla Ersin, final müsabakasını kazanarak altın madalyaya ulaşırken, Tuğçe Beder ise toobet gümüş madalya aldı.

52 kilogramda savaşım eden Buketnur Karabulut da Fransız, Macar ve Alman rakiplerini geride bırakarak adını finale yazdırdı. Zeliha Cinci ise sırasıyla Fransız, Macar ve Fransız rakiplerini yenerek finale çıktı. Final maçında Buketnur Karabulut altın madalyayı, Zelikha Chindzhi ise gümüş madalyayı aldı.

Mevcut yarışmada Kastamonu Üniversitesi'ni 100 kilo klasmanında Ömer Kemal Aydın temsil edecek ve yarınki maç karma takım müsabakasıyla sona erecek.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü  Dr. Ahmet Hamdi Topal, "Kastamonu Üniversitesi olarak öğrencilerimizi yarışmadaki başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.