GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 10:06   Güncelleme : 24-08-2022 10:06

VODAFONE BUSINESS MÜŞTERİLERİYLE 3 BOYUTLU ‘DİJİTAL DENEYİM MERKEZİ’NDE BULUŞUYOR

Vodafone Business’ın Web 3.0 ortamında tasarlanmış sanal evrende sunduğu Dijital Deneyim Merkezi’nde müşteriler kendi avatarlarını oluşturarak bulut bilişimden siber güvenliğe, nesnelerin internetinden dijital pazarlama hizmetlerine kadar tüm çözümleri interaktif olarak deneyimleyebiliyor.

VODAFONE BUSINESS MÜŞTERİLERİYLE   3 BOYUTLU ‘DİJİTAL DENEYİM MERKEZİ’NDE BULUŞUYOR

24 Ağustos 2022- İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda tasarladığı çözümlerini ve müşteri hikayelerini 3 boyutlu dünyada kurumsal müşterileriyle buluşturuyor. Sunduğu çözümlerle 1,2 milyon kurumsal işletmenin dijital iş ortağı olarak hareket eden Vodafone Business, işletmelerin, yeni çalışma çağına hızlı bir şekilde geçmelerini desteklemek, daha akıllı, daha hızlı ve daha esnek olmalarına katkı sunmak amacıyla Dijital Deneyim Merkezi’ni hayata geçirdi. Dijital Deneyim Merkezi’nde sanal tur randevuları dijital kanallar üzerinden gelen talepler ve satış kanalları üzerinden oluşturulabiliyor. Randevu oluşturulduktan sonra katılımcılara gönderilen onay maili ve iletilen link üzerinden portale erişiliyor. Kayıt aşaması tamamlandıktan sonra müşteriler kendi avatarlarını oluşturarak yetkili rehberlerin kendilerine eşlik etmesiyle Dijital Deneyim Merkezi’ne bağlanabiliyor.

Geleceğin dünyasında rekabete hazırlanmak isteyen ve işini büyütmeyi hedefleyen işletmeler, Dijital Deneyim Merkezi’nde kurumsal müşterilere sunulan çözümleri lokasyon bağımsız ve interaktif olarak deneyimleyebiliyor. Sorularını gerçek zamanlı olarak sorabilen müşteriler, Dijital Deneyim Merkezi’nde sanal tur yaparak çözüm dokümanlarını inceleyebiliyor ve turun devamında online olarak Vodafone Business ekibi ile toplantı gerçekleştirebiliyor. Kurumsal müşteriler bulut bilişimden siber güvenliğe, nesnelerin internetinden dijital pazarlama hizmetlerine kadar tüm çözümleri her çözüm için ayrı konumlanan alanlarda Vodafone Business’ın teknoloji danışmanlarıyla birlikte deneyimlerken, çözümlerin videolarını ve sunumlarını dijital olarak inceleyebiliyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, konuyla ilgili şöyle konuştu: 

“Vodafone Business olarak önceliğimiz işletmelere kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmak; ekosistemimizin ve iş ortaklıklarımızın sürdürülebilirliğine destek olmak. İşletmelerimize nesnelerin internetinden bulut uygulamalarına, bina içi ağ çözümlerinden mobil iletişime, veri merkezi & bulut çözümlerinden siber güvenliğe kadar geniş bir alanda katma değerli çözümler sunuyoruz. Dijitalleşmenin öncüsü olma vizyonumuzla bu çözümlerimizi Dijital Deneyim Merkezi’mizde biraraya getirdik. Burayı, kullanıcıların dijital ve gerçekliği artırılmış sanal bir evrende hareket edebileceği bir platform olarak da düşünebiliriz. Sosyal etkileşimi duyusal olarak da zenginleştiriyoruz. Müşterilerimiz onlar için özel olarak hazırladığımız bu 3 boyutlu merkezi, lokasyon bağımsız istedikleri yerden ziyaret edebilecek, kendi avatarlarını oluşturarak teknoloji danışmanlarımız ile birlikte çözümlerimizi deneyimleyebilecekler. Vodafone Business olarak, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun çözüm ve teknolojiler geliştirerek dijitalleşme yolunda yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Hızla dijitalleşip akıllanan dünyada, kurumsal müşterilerimizi yeni rekabet koşullarına hazırlamaya devam edeceğiz.”

Kurumsal çözümler interaktif kurgularla anlatılıyor

Dijital Deneyim Merkezi’nde işletmeler, Red Kontrol, Akıllı Fabrika, Ekip Takip, Dijital Tarım ve Temassız Geçiş gibi Verimlilik ve Takip Çözümlerine, Bulut ve Veri Merkezi, Siber Güvenlik Operasyon Merkezi, SD WAN, Microsoft 365, Vodafone Drive ve Bulut Santral gibi Bulut ve Güvenlik Çözümlerine, IoT Platform, Akıllı Süreç Yönetimi, E-Ticaret / Veri Odaklı SMS gibi Dijital İş ve Pazarlama çözümlerine üç boyutlu bir ortamda erişebiliyor. Kurumsal çözümlerin interaktif kurgular ile anlatıldığı çözüm alanının yanı sıra müşteriler ile online görüşmelerin gerçekleştiği toplantı platformu ve müşteri hikayelerinin yer aldığı bir alan da Dijital Deneyim Merkezi’nde hizmete sunuluyor. 

Dijital Deneyim Merkezi’ni hayata geçiren Vodafone Business, çözümlerini sadece büyük şirketlere değil ekonomiye can veren küçük ve orta işletmeler de dahil her ölçekten şirkete yaymayı hedefliyor.

Dijital Deneyim Merkezi ziyaret başvuru formu: https://www.vodafone.com.tr/lead/dijital-deneyim-merkezi-basvuru-formu

 

Vodafone hakkında

Avrupa ve Afrika’nın en büyük teknoloji iletişimi şirketi olarak, kendi ölçeğinde benzersiz bir konuma sahibiz. İnovatif yaklaşımımız, teknolojimiz, bağlantı hizmetlerimiz, platformlarımız, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile bireylerin yaşam, kurumların çalışma şekillerini dönüştürüyoruz. 

21 ülkede mobil ve sabit ağlar işletiyor, 48 ülkede daha mobil ağlarda iş ortaklıkları yürütüyoruz. 30 Haziran 2022 itibarıyla, 300 milyondan fazla mobil müşterimiz, 28 milyondan fazla sabit genişbant müşterimiz ve 22 milyon TV müşterimiz bulunuyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında dünya lideri bir şirket olarak, yaklaşık 160 milyon cihaz ve platformu birbirine bağlıyoruz. 

2022’de 15. yılını kutlayan M-Pesa ile Afrika’da finansal teknoloji alanına köklü değişiklikler getirdik. Bugün 50 milyondan fazla kişinin finansal hizmetlere güvenli, uygun maliyetli ve uygun bir şekilde erişmesini sağlayan M-Pesa, bölgenin en büyük finansal teknoloji platformu haline geldi.

Daha iyi bir gelecek hedefiyle, bireylerin yaşam kalitesini artıran, kritik sektörlerde dijitalleşmeyi sağlayan, kapsayıcı ve sürdürülebilir dijital toplumları mümkün kılan teknolojileri sunuyoruz.

2040 yılına kadar değer zincirimiz genelinde net sıfır emisyona ulaşmak ve çevresel etkimizi azaltmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde, müşterilerimize de 2030 yılına kadar 350 milyon ton karbon emisyonunu azaltmada yardımcı oluyoruz. Ayrıca, şebeke atıklarımızın yüzde 100’ünü yeniden kullanma, yeniden satma ya da geri dönüştürme hedefimiz doğrultusunda, cihaz atıklarının azaltılmasına yönelik aksiyonlarımıza devam ediyoruz. 

Toplumsal ve ekonomik gelişmede bağlantı ve dijital hizmetlerin önemli rol oynadığına inanıyor; bir yandan sağlık, eğitim ve tarımda dijitalleşmenin sağlanması, bir yandan da daha temiz ve güvenli şehirler yaratılması için kamu otoriteleriyle işbirliği yapıyoruz. Ürün ve hizmetlerimiz, başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) olmak üzere tüm kurumların dijitalleşmesini destekliyor. 

Kapsayıcılık stratejimiz doğrultusunda internete ve dijital becerilere erişimin yanı sıra eğitim, sağlık ve finans alanında da erişimi mümkün kılan ürün ve hizmetler sunarak hiç kimsenin geride kalmaması için çalışıyoruz. Diğer yandan, hizmet verdiğimiz müşteri ve toplumları yansıtan, çeşitliliğe dayalı ve kapsayıcı bir işgücüne sahip olmayı önemsiyoruz.