SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-08-2022 17:46   Güncelleme : 24-08-2022 17:46

Bacak Protezleri

Bacak protezleri doğuştan veya sonradan bacaklarda yaşanan uzuv kaybını telafi etmek amacıyla uygulanan çok etkin bir tedavi yöntemidir.

Bacak Protezleri

Bacak protezleri doğuştan veya sonradan bacaklarda yaşanan uzuv kaybını telafi etmek amacıyla uygulanan çok etkin bir tedavi yöntemidir. Farklı birçok nedene bağlı olarak her yaş grubunda bacak kaybı yaşanabilmektedir.  Çocukluk dönemlerde veya yetişkin dönemlerde bacağın herhangi bir bölümünde yaşanan kayıp için özel bacak protezleri üretilmektedir. Nesa Ortopedi firması bacak protezi alanında yapmış olduğu başarılı uygulamalar ile ön plana çıkmaktadır.

Farklı sistemler ile hazırlanan kullanışlı ve verimli bacak protezleri için firma ile iletişime geçebilirsiniz. Firma bünyesinde diz altı ve dizüstü protezleri şeklinde iki farklı alanda uygulama yapılmaktadır.

Dizaltı protezi

Eğer bireyler diz kapağının altından itibaren bir bacak kaybına maruz kalmış ise bu kayıplar dizaltı protezi uygulamaları ile en hafif düzeye ulaştırılabilmektedir. Dizin altından itibaren her bir hasta için özel ölçülendirme sonucu hazırlanan diz altı protezleri ile insanların yaşamsal aktivitelerini ve günlük ihtiyaçlarını sürdürebilmeleri sağlanmaktadır.

Dizüstü protezi

Kalça ekleminin hemen altından başlayarak bir bacak kaybı yaşanıyorsa bu kayıtları tolere edebilmek için dizüstü protezi uygulamaları tercih edilmektedir. Bu alanda farklı birçok protez çeşidi bulunmaktadır. Her bir hasta için en uygun protez çeşidi belirlenirken hastanın tercihleri ile birlikte Nesa Ortopedi uzman çalışanlarının sahip olduğu bilgi ve birikim ön plana çıkmaktadır.

Her iki durum için de Nesa Ortopedi ile iletişim kurabilirsiniz. Ve uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz protezlere sahip olabilirsiniz.