GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2022 11:21   Güncelleme : 31-08-2022 11:21

Dans Çeşitleri

Müzik melodilerine verilen fiziksel tepkiler değiştikçe zamanla hareketler de değişerek farklı dans figürlerini ortaya çıkarmıştır.

Dans Çeşitleri

Müzik melodilerine verilen fiziksel tepkiler değiştikçe zamanla hareketler de değişerek farklı dans figürlerini ortaya çıkarmıştır. Hareketlerin yavaş ya da hızlı olmasına bağlı olarak vücut hareketlerinin ahenkli bir şekil alarak seri hale gelmesiyle salsa, bachata, oryantal, Hiphop gibi birçok dans çeşitleri ortaya çıkmıştır. Danskeyfi Altunizade dans okulu dansçıların vücut hareketlerinin ritimlerine göre dans seçimi yapmalarını sağlar. Bir dansçının kendi vücut yapısı ve hareket kabiliyetine göre dans seçimi yapması dans ederken daha başarılı ve mutlu olmasını sağlar. Dansçılar dans keyfi esnasında eğlenerek dans etmeyi öğrenir. Profesyonel dansçıları bünyesinde bulunduran Danskeyfi Altunizade, dans tutkunlarının eğitim boyunca öğrenirken keyifli zaman geçirmelerini sağlar.

Oryantal Dans

Oryantal dans geleneksel bir Orta Doğu dansı olarak Batı’da belly dance, Balkanlar’da ise çiftetelli olarak bilinir. Oryantal kadın dansçılara dansöz, erkeklere ise dansör denilir. Dünyanın en eski danslarından biri olan oryantal İstanbul dans kursu arasında en çok tercih edilen danslar arasındadır. Kadınların daha çok tercih ettiği oryantal dansı vücut kıvraklığı istediği için oldukça zor bir dans çeşididir.

Zor olan dansların başında yer alan oryantal dans öğrenilirken dans keyfi yanında bölgesel zayıflamaya da katkı sağlar. Öğrenilmesi zor ve bir o kadar da eğlenceli olan oryantal dans, Danskeyfi Altunizade okulunun profesyonel dans hocaları ile birlikte daha kolay ve pratik öğrenilebilen bir dans haline gelir.

Kaynak: https://danskeyfialtunizade.com/