GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 14:39   Güncelleme : 10-09-2022 14:39

Dövme Modeli Seçiminde Yardımı Dokunacak Unsurlar

Antalya dövmeci sektöründe son yıllarda çok fazla artış yaşanmaya başlamıştır.

Dövme Modeli Seçiminde Yardımı Dokunacak Unsurlar

Antalya dövmeci sektöründe son yıllarda çok fazla artış yaşanmaya başlamıştır. Bu yüzden de, birçok dövme sanatçısı her geçen gün kendini geliştirerek yepyeni tasarımlar ortaya koymaktadır. Dövme seçimi yapmadan önce bilinmesi gereken en önemli ayrıntı dövme yapılacak bölgedir. Bunun için doğru bir karar vermek son derece önem taşıyor.

Dövme modeli seçiminde en önemli faktörlerden biri de sizi ifade edecek bir dövme modelini yaptırmanızdır. Eğer etkileyici bir dövmeye sahip olmak isterseniz sizin için özel bir anlamı olan ve size bir şey ifade eden modelleri kullanmalısınız. En çok yapılan hatalardan biri de başkalarının yaptırdığı dövmeyi kullanmaktadır. Bir takım poster, dergi, grafik ve afiş benzeri şeylerden faydalanarak özgün bir dövme tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz. Dövmeci Bul sitesi size orijinal bir dövme ustası bulmanızda yardımcı olacaktır.

En İyi Dövme Bölgeleri

Dövme hayranlarının sıklıkla kullandığı ve en sevdiği bölgelerin başında üst kol geliyor. En çok göze çarpan bölgelerin başında gelen üst kol aynı zamanda fazla acı duyulmayan da bir yerdir. Antalya dövmeci sanatçıların en çok çalıştığı bir diğer bölge ise ayak ve kol bilekleridir. Daha minimal modellerin kullanıldığı bu bölgeler yeni dövme yaptırmaya başlayanlar için de idealdirler. Yine bel ve göğüs bölgelerinde de sıklıkla dövme görüyoruz. Göğüste çok fazla meme çevresine yapılmamak kaydıyla göğüste ufak modeller çalışılabilir.

Ense ve boyun bölgeleri de dövmede en sık tercih edilen alanlar olup etkileyici küçük dövmeler için son derece uygundur. Vücut sanatının en iyi ortaya konduğu bölgelerden olan göbek kadınların en sevdiği diyebiliriz. Dövmenin en iyi bölgelerinden bir diğeri de parmaklardır. Küçük ama çarpıcı etkiyi parmaklarda yakalamak mümkündür. Son olarak, sırt ya da omuz kadın erkek herkese hitap eden bir bölgedir. Acı duyulmadan da bir bölge olduğu için dövmeye en ideal derecede uygun olan yerlerdir.

İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler

Antalya dövmeci bakımından birçok seçenek sunmaktadır. Günden güne popülaritesi artan dövmenin doğru ellerde tapılması en önemli unsurdur. Ancak ilk kez dövme yaptıracakların bu konuda daha dikkatli davranması gerekiyor. Neden derseniz, ilk kez dövme yaptırmaya gittiğiniz zaman önünüzde milyonlarca seçenek olacak ancak siz kararınızı vermiş olarak girmelisiniz. Gideceğiniz dövme salonunu önceden iyi bir şekilde belirlemiş olmalısınız.

Bilmeniz gereken bir nokta da dövme acımaz diyenlere inanmamalısınız. Dövme yaptırırken acı hissedilebilir. Ama bu bölgeden bölgeye değişebilir. Dövme yaptıracağınız bölgenin traşlı olmasına dikkat etmelisiniz böylece dövme sanatçısı daha rahat çalışabilir. Fiyat konusunda da dövmecinizle önceden anlaşmalısınız. Birbirinden başarılı ve deneyimli dövme sanatçılarını bulabileceğiniz Dövmeci Bul sitesi üzerinden yardım alabilir ve doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dovmecibul.com/bolge/antalya/