SPOR
Giriş Tarihi : 07-09-2022 12:16   Güncelleme : 07-09-2022 12:16

Cemal Dalman ve sporcular hazır bulundu

Cemal Dalman ve sporcular hazır bulundu

Vali Osman Alim, Tenis Federasyonu'nun Şırnak'ın ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, "Şırnak, özellikle son dönemde Şırnak'tan geldiğini fark ediyor ve her ay  bir yenisini düzenliyor. , özellikle festivaller sırasında misafirperverliklerini gösteriyorlar. Şehrimizin spor faaliyetlerinin tanıtılmasında, ulusal ve uluslararası etkinliklerde şehrimizin tanıtılmasında pozbet Tenis Federasyonu'nun büyük etkisi vardır. Şırnak, geçmişin Şırnak'ı değil. Türkiye'de ilk il, her alanda tanınan bir il olarak ülkemizdeki yerini almış, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Spor Bakanımızın da dediği gibi bunu her alana yayacağız ve toplumumuz genç, iri ve diri kalacaktır. Bugün çok şükür  tenisçi kızlarımız ve erkek çocuklarımız ülkemizin her köşesinde büyüyor. Önümüzdeki yıl bu yıl düzenlenen Cudi Cup tenis etkinliğinin boyutunu 3 ila 5 katına çıkaracağız. "

Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş da daha önce ektikleri tohumların meyvelerini almak için buraya geldiklerini belirterek:

"Bugün Şırnak'ta tenis ailesi olarak çok mutluyuz. Tenis ailesi olarak gittiğimiz her yerde mutlu ve güçlü bir topluluk oluşturuyoruz. Cudi ünlü pozbet giriş bir dağ iken artık şampiyonluklar, gençlik ve sporla tanınan bir şehrimiz var. Hiçbir şey tek başına olmuyor. Dünyanın en iyi sporcularını yetiştirme hedefimize yerel yönetim olmadan asla ulaşılamayacağını biliyoruz. "

Konuşmanın ardından katılımcılar plaketi kabul ettiler. Ardından Batman Belediyespor ile Iğdır Spor Kulübü arasında oynanan maçta Alim Valisi yazı tura attı.