MEDYA
Giriş Tarihi : 13-09-2022 16:49   Güncelleme : 13-09-2022 16:49

Digiturk dizileri, 74. Emmy Ödülleri’nden 8 ödülle döndü

Televizyon ve dizi dünyasının Oscar'ları olarak kabul edilen 74. Emmy Ödülleri'nin sahipleri açıklandı. Dünya çapında hayran kitlelerine sahip olan ve Digiturk kanallarında yayınlanan diziler, 74. Emmy Ödülleri’nden toplamda 8 ödül aldı.

Digiturk dizileri, 74. Emmy Ödülleri’nden  8 ödülle döndü

74. Emmy Ödülleri, Los Angeles’ta Microsoft Theatre’da düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. En iyi ve güçlü Digiturk dizileri, büyüleyici ödül töreninde toplamda 8 ödül alarak önemli bir başarıya imza attı. 

Başrollerini Brian Cox, Jeremy Strong, Sarah Snook, Kieran Culkin, Matthew Macfadyen gibi yıldız isimlerin paylaştığı, büyük bir medya imparatorluğunu yöneten Roy ailesinin fertleri arasındaki iç çekişmelerin konu edildiği “Succession”, kazandığı Drama Dalında En İyi Dizi ödülü başta olmak üzere 4 adet;
Yeni stand-up gösterisi üzerine çalışmak için ülke çapında bir yolculuğa çıkan komedyen Deborah ile komedi yazarı Ava arasında gelişen ilişkiye odaklanan sevilen dizi “Hacks”teki rolüyle Jean Smart, Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanırken, dizi toplamda 3 Emmy Ödülü ile törenden ayrıldı.
 

Digiturk kanallarında yayınlanan ve Emmy Ödülü kazanan diziler ve ödüle layık görüldükleri kategoriler ise şu şekilde:

 

      Succession

Drama -  En İyi Dizi
Drama - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Matthew Macfadyen
Drama - En İyi Senaryo
Drama - En İyi Oyuncu Seçimi
Hacks

Komedi - En İyi Kadın Oyuncu: Jean Smart
Komedi - En İyi Konuk Kadın Oyuncu: Laurie Metcalf
En İyi Çağdaş Kostüm Tasarımı 
The Great

En İyi Dönem Kostüm Tasarımı