SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-09-2022 09:35   Güncelleme : 21-09-2022 09:35

Yeni Moda Hollywood Gülüşü

İnsanların bir kısmı güzel gülüşlerin arayışına girmişlerdir. Güçlü ve zengin görünmenin altın noktalarından birisi de gülüşlerde gizlidir.

Yeni Moda Hollywood Gülüşü

İnsanların bir kısmı güzel gülüşlerin arayışına girmişlerdir. Güçlü ve zengin görünmenin altın noktalarından birisi de gülüşlerde gizlidir. O güçlü gülüşlerin gülüş tasarımı ile çok eskilerde var olduğunun ispatı Hollywood gülüşüdür. Hollywood smile için özellikle yüz oranlarının ve ağız içi detay oranlarının değerlendirmesi için şüphesiz profesyonel fotoğraflama büyük önem taşırmaktadır.

Hollywood gülüşü işlemi ile dişlerdeki şekil bozuklukları, dişlerdeki çapraşıklıklar, diş beyazlatma yapılarak renk sorunu diş eti seviyesinin düzeltilmesi ve çatlakların düzeltilmesi, eksik dişler gibi sorunları ortadan kaldırılmaktadır.

Hollywood Gülüşü Kişiye Özel Midir ve Nasıl Yapılır?

Dijital ortamda kişinin gülüşünün düzeltilmesi için atılacak her adım öncesi unutulmamalıdır ki estetik denilen olgu kişiye özeldir. Kişinin yüz oranı, gülüşünün açıklığına bağlı olarak planlanır. Hollywood gülüşü yapılırken diş hekimliğinde fotoğraflama çok önemlidir. Dental fotoğraf çekiminde hem dişlerin hem de çevre dokuların fotoğraflaması yapılmaktadır. Dental laboratuvara aktarılacak bilgiler için fotoğrafın yanında ölçü alımı da 3 boyutlu gülüş tasarımı için önemli konumdadır.

Hollywood gülüşü yapılırken öncelikle diş ve çene yapısını ortaya çıkaracak dişler için modeller oluşturulmaktadır. Bilgisayar aracılığıyla da diş formları oluşturulabilmektedir. Hollywood gülüşü yapılırken belirlenen genel standartlar mevcuttur. Kişinin derin bir gülme hattı olması gerekmektedir. Kişinin gülümsemesiyle birlikte üst azı dişlerine kadar tüm dişlerinin görünmesi amaçlanmaktadır.

Üst kesici dişlerin diğer dişlerden daha belirgin ve önde olması vurgulanmaktadır. Hollywood gülüşü ile beklentinin kusursuz olarak karşılanması için önemli olan hasta ile doktor arasındaki iletişim ve uyumdur. Kusursuz bir gülüş mükemmel görünüme ulaşılmasına yardımcı olmaktadır. Konuyla ilgili Nivdis adresinden detaylı bilgi alınabilir.

Nivdiş bünyesinde aynı zamanda diş beyazlatma ile birlikte en yaygın olarak kullanılan implant tedavisi uygulamaları da yapılmaktadır.