SPOR
Giriş Tarihi : 19-09-2022 16:02   Güncelleme : 19-09-2022 16:02

Saldırımızın failinin hala meçhul olması Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor

Saldırımızın failinin hala meçhul olması Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor

Başkan Kochi, Trabzon'da Türk Futbol Federasyonu ve Galatasaray'a bir daha saldırı yapılmamasını umduğunu ifade etti. Silahlı saldırının failleri henüz bilinmiyor ve şu ifadeler yer aldı:

tekrar edilmelidir. Umarım bu konu bir an önce açıklığa kavuşur. İçişleri Bakanlığı ve güvenlik teşkilatlarımız hızlı hareket etti. Tanrı onları korusun. Çalışma sebebi nedir ve oraya gitme amacı nedir? Türkiye Cumhuriyeti için 4 Nisan'daki Rize maçından sonra hepimizin Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye gitmesi Türkiye Cumhuriyeti için uygun olmaz, hala faili meçhul bir saldırı olarak kabul edilir. Kendimize çok sahabet uyguluyoruz. Bir buçuk yıl önce EDS kaydı için başvurduk. Dosyanın dosyaya girip girmediğini bilmiyorum. Bizim açımızdan bu kabul edilemez. Katiller amaçlarına ulaşırsa Türk futbolu için karanlık bir gece olacak. Bu yüzden seni tekrar aramak istiyorum. ”

“En büyük rakibimizin kendi topluluğumuz olduğunu görüyorum”

Ali Kochi, taraftarlarının sosyal medyada sarı, lacivert ve mavi takımlar için yaratılan olumsuz atmosfere çekildiğini belirterek, "4. Haftayı sahabet giriş bitiriyoruz. 4 hafta sonra Fenerbahçe'nin en büyük rakibini görüyorum. Kendi camiamız. Atmosfer. geçen hafta oluşturuldu sanki lig bitmiş gibiydi şampiyon olamadık ligi çok kötü şartlarda bitirdik kimin yönettiğini çok iyi biliyoruz ama bence kendi topluluğumuz sosyalde yaratılan atmosfer Beni endişelendiren medya büyük bir soru işareti. Futbolcularımız da bize baktı, çok etkilenmedik ama camianın bu kadar kolay olumsuz duygulara kapılmasına şaşırdım"