SPOR
Giriş Tarihi : 20-09-2022 02:53   Güncelleme : 20-09-2022 02:53

Dağılımı açısından oldukça olumluydu

Dağılımı açısından oldukça olumluydu

 

Ancak rotayı büyük ölçüde Ankaragücü belirliyor. İlk çeyrekte bu kez Beşiktaş tüm hızıyla devam etti. Takımın "oyun kurucusu" ileri Weghorst! Weghorst, kapsadıkları alan ve sahadaki konumları da dahil olmak üzere maçın hangi takımla oynanacağını belirleyen bir seçeneğe sahiptir. Ağırlıklı olarak N'Koudou'lu olmalarına rağmen, Beşiktaş bu sefer önceki oyunlardan farklı betaverse olarak daha ergonomik hissediyor.

Topu biri ofsayt olmak üzere üç kez rakip kaleye soktular ve top yukarıya savruldu. Ancak ortada oynanacak maçı savunan takım bir  çözüm buldu ve ikinci yarıda Ankara Guju da rol aldı. 46 dakikada  rakip kaleye  iki gol attılar. Ömer Erdoğan'ın takımının en büyük artısı, topu ve alanı enerjik oynamayı seven rakibe bırakmamaları. Bunu, tempoyu belirlemeye çalışırken rakibin yanı sıra topu da yakalayarak yapıyorlar. Hatta ikinci çeyrekte öne  geçtiler.

Dele Alli çerçeveden uzaklaştı...

İkinci yarıya golle başlayan Ankara Guju, düzenli olarak pozisyon ararken istediği ritmi bir türlü bulamadı. Ne Mouleika ne de Dele Alli betaverse giriş gol atmaktan başka bir şey yapamadı. Nkudu, Gedsen ve Saleh'in ara sıra etki alanına girdiği bir maçta Beşiktaş, De Sousa'nın üzerine atladığında aniden yaklaşık 20 yarda rakibin ceza sahasına ilerledi! Ayrıca penaltılara yol açan baskı uyguladı. Ancak maçın hiçbir noktasında Beşiktaş, ilk maçın ilk veya ikinci ayağında bir önceki maça ayak uyduramadı.