SPOR
Giriş Tarihi : 23-09-2022 13:58   Güncelleme : 23-09-2022 13:58

Yarın saat 11:00'de oynanacak Medipol Başakşehir maçına hazırlıklarına devam edecek

Yarın saat 11:00'de oynanacak Medipol Başakşehir maçına hazırlıklarına devam edecek

Trabzonspor, yeni takıma katılmayı düşünmediği futbolcu Ford Coita'nın Kasım Paşa'ya kiralandığını duyurdu.

Trabzonspor'un KAP'a yaptığı açıklamaya göre Fode Koita, kiralık dönem sonuna kadar Süper Lig ekibi Kasımpaşa'ya ücretsiz olarak gönderildi. Açıklamada, Trabzonspor'un 2022-23 sezonunda 1 milyon € ve 83.000 € borçlarını geri ödeyeceği açıklandı.

31 yaşındaki forvet böylece eski takımına geri döndü. Kasımpaşa'nın Fode Koita'sı için "Kaldığımız yerden devam! Bize neşe verdin ladesbet Kasımpaşa, Koita" ibaresi kullanılıyor.

Fode Koita, 2016'dan 2021'e kadar Kasımpaşa'da da  forma giydi. Gineli futbolcuların sözleşmeleri bitince Trabzonspor'a transferim başladı.

Galatasaray başantrenörü Okan Brook, gündeme ilişkin GS TV'ye açıklamalarda bulundu.

3 aylık süreci değerlendiren Brook, "Türkiye'nin en büyük kulübü Türkiye'nin ve Avrupa'nın en başarılı kulübüdür. Ülkemizin gururu Galatasaray'dır. Hedef ne olabilir, dedim ki: 'Birbiri ardına goller şampiyonluktur'. Bu yola sahip çıkmamız gerekiyor. Bir seçimle başlar. Dursun, Cumhurbaşkanımız ve yönetimi ile göreve başladı. Ardından teknik direktör seçimi geliyor. Sonra yeni oyuncular var. Çok ladesbet giriş çabuk geçer. İlk eğitimimize 27 Haziran'da başladık. Hızlı ve öfkeli. Bir yandan hazırlık var. Onu takip etmeye çalışmak zor. Bu kolay  bir iş değildir. Bu yıl inanılmaz değişiklikler oldu. Geçen yıl bize isabet eden yoldan çıkmak istiyoruz.