SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-09-2022 12:50   Güncelleme : 27-09-2022 12:50

Konya İmplant Diş Tedavisi

Konya implant, implant tedavisi için oldukça başarılıdır. İmplant diş tedavisi yöntemi günümüzde birçok insan tarafından tercih ediliyor ve diş hekimleri tarafından da en fazla tavsiye edilen dış tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Konya İmplant Diş Tedavisi

Konya implant, implant tedavisi için oldukça başarılıdır. İmplant diş tedavisi yöntemi günümüzde birçok insan tarafından tercih ediliyor ve diş hekimleri tarafından da en fazla tavsiye edilen dış tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. İmplant tedavisi uzun ömürlü bir yöntem olması nedeni ile diş hekimlerinin en fazla önerdiği yöntemdir. Bununla birlikte implant ağız içi dokularla kolay bir şekilde uyum sağlar ve hastaya kendi doğal dişinin hissini ve fonksiyonunu verir.

Bu nedenle de implant diş tedavisi diğer diş tedavi yöntemlerine göre çok daha avantajlıdır. Konya implant fiyatları hastanın ağzında kaç tane implant diş yapılacağına ve tedavinin yöntemine bağlı olarak farklılık gösterir. Hastalar implant diş fiyatları ya da diğer diş tedavi yöntemleri olan köprü ve Konya diş teli fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi hekimleri ile görüşerek öğrenebilirler.

İmplant İşlemi Nasıl Yapılır?

Dentovagroup implant diş tedavisi diş hekimi tarafından hastaya lokal anestezi uygulanarak yapılır. Lokal anestezi uygulandığından dolayı hasta yapılan işlem sırasında ağrı ya da acı duymaz. Bazı durumlarda hastaya genel anestezi veya sedasyon uygulaması da yapılabilir. Bu tamamen hekimin uygun gördüğü yöntem ile alakalıdır.

Her iki yöntemde de hasta yapılan işlem esnasında hiçbir şekilde acı duymaz. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavi yöntemlerine göre çok daha uzun ömürlü olduğundan dolayı uzun vadede ekonomik bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Hekimler ağız bakımlarının iyi yapılması halinde implant dişin 30 ila 40 yıla kadar kullanılabileceğinin garantisini veriyor.

İmplantı Kimler Yaptırabilir?

İmplant dişi ağız ve çene gelişimini tamamlamış olan her yaştan kadın ve erkeğin yaptırılması mümkündür. Genel sağlık sorununda problem olmayan kişiler implant diş tedavisi için uygun adaylardır. Kalp hastası olan kişiler öncelikle kardiyoloji ile görüşmeli ve bunun sonrasında hekimine uygun görmesi halinde implant diş tedavisi yaptırmalıdır. Bunun dışında baş ve boyun bölgesine radyoterapi almış olan kişiler implant tedavisi için uygun adaylar değillerdir. Ayrıca aşırı sigara kullanan kişilerde de implant tedavisi yapılamaz.

İmplant Güvenli Bir Tedavi Yöntemi mi?

İmplant tedavisi oldukça güvenli bir tedavi yöntemidir. Gelişen teknoloji ile birlikte implant tedavisinde başarı oranı da gittikçe artış gösteriyor. İmplant tedavisi sayesinde hastalar eksik dişlerinin yerine yeni dişler kazanıyor. Doğal dişlere en uygun olan dişler olmasından dolayı diş hekimlerinin en çok tavsiye ettiği yöntemler arasında yer alıyor. İmplantın ağız ile iyi bir şekilde uyum sağlaması için implant tedavisi yaptırdıktan sonra hastaların ağız bakımına dikkat etmesi gereklidir.

Özellikle aşırı sigara tüketiminden uzak durmalı ve düzenli olarak diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır. Gerekli bakımlar ve kontroller yapıldığı takdirde implant çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu açıdan implant oldukça avantajlı ve başarılı bir tedavi yöntemidir. Dentovagroup sitesini ziyaret ederek hizmet alabilirsiniz.