SPOR
Giriş Tarihi : 26-09-2022 12:55   Güncelleme : 26-09-2022 12:55

Beşiktaş'ta Meclis Başkanı seçimi başladı

Beşiktaş'ta Meclis Başkanı seçimi başladı

Vodafone Park'ta mevcut Cumhurbaşkanı Tevfik Yamantürk, eski Cumhurbaşkanları Yalçın Karadeniz ve Aydoğan Cevahir için aday seçimleri başladı. Kongre, Ahmet Akpınar'ın Kongre Komisyonu Başkanlığına seçilmesinin ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı.

Kongre divan başkanlığına seçilen Ahmet Akpınar, üç başkan adayını kongre önünde kürsüye çağırarak birlikte poz vermelerini istedi. Adaylar kürsüye çıkarak onikinumara alkış aldı. Annesi vefat eden Belediye Meclis Üyesi Nazmi Koca, cenazesi nedeniyle erkenden oynamak istedi. Yönetim kurulu üyelerinin oya sunulan bu durum oybirliği ile kabul edildi ve Nazmi Koca yeniden oylama sürecine sıfırdan başladı.

Inter formasını kasıp kavuran ve iki kez Serie A gol kralı olan Mauro Icardi, 50 milyon Euro'ya Paris Saint-Germain'e gitti ve Galatasaray'daki ilk maçına çıktı. Altın madalyaya katkı sağlayan Arjantinli yıldızın eşi Wandanara, stadyuma gelemedi. Bir kısmı Nara'nın nerede olduğu ortaya çıktığında geldi.

İlk yarıda 2 gol ve 2 servis

Neff Stadı'ndaki zorlu oyun ilk yarıda oldukça hareketli geçti. Geel-Rooies, Sergio Oliveira'nın golüyle ilk dakikayı 1-0 kazandı. Süper Lig devlerinden onikinumara giriş tepkide gecikme olmadı. Konyaspol'de Ndry Çekic 15. dakikada ortalama 30 metre mesafeden rakip fileyi havalandırdı. İlk yarıda Amir Haziametovic ve Ndri Cekiç görevde kaldı.

Icardi'nin ilk maçı

Galatasaray'a yeni katılan Mauro Icardi, bu kez ilk kez oynama fırsatı buldu. Arjantinli oyuncular sahaya girince sarı-kırmızılı taraftarlar  büyük destek verdi.