GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2022 11:43   Güncelleme : 03-10-2022 11:43

BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE ANKARALILAR ORKESTRA ŞEFİ OLARAK SAHNE ALDI

BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE  ANKARALILAR ORKESTRA ŞEFİ OLARAK SAHNE ALDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında dün (2 Ekim 2022, Pazar) Gençlik Parkı’nda ‘Yönet Bizi’ etkinliğinde Ankaralılar orkestra şefi oldu. 

Eğlenceli dakikalara sahne olan etkinlik çerçevesinde hepsi birbirinden farklı görevlere sahip, kusursuz bir bütünlüğün parçalarını oluşturan 15 sanatçı, Başkent Kültür Yolu Festivali programında da yer almayan sürpriz bir etkinliğe imza attı. ‘Flash mob’ olarak habersiz gerçekleştirilen etkinlikte 15 sanatçıdan oluşan orkestra, podyumun üstünde duran nota sehpasında büyük harflerle yazan ‘YÖNET BİZİ’ çağrısına kulak veren izleyicilerin yönetiminde mini bir konser verdi. Çevredekilerin yoğun ilgisini çeken ve eğlenceli dakikalara sahne olan etkinlik dakikalarca alkışlandı. 

Öte yandan yine dün Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, ‘Orhan Altıntuğlu ile Ulus Gezileri’ etkinliğinde katılımcılarla bir süre sohbet etti. Ankara Kent Konseyi’ndeki ‘Çini Sergisi’nin açılışını da gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Yavuz, ayrıca CSO Ada Ankara’da gerçekleşen ‘Gelenekten Geleceğe: Çıkrıkçılar Yokuşu’ belgeselinin gösterimine katıldı. Bakan Yardımcısı Yavuz, CSO Ada Ankara’da Türk sanatının ve bilim tarihinin tanıtımı bağlamında Devrim Erbil, Ergin İnan, İsmet Yedikardeş, Burçin Erdi, Nevres Akın, Beyza Boynudelik ve Mustafa Tuğrul’un eserlerinin yer aldığı resim ve heykel sergisi “Zamanda Yolculuk: El-Cezeri”yi de ziyaret eti.