EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-10-2022 20:19   Güncelleme : 03-10-2022 20:19

Kripto Para Analizleri

Kripto para birimlerini analiz ettiğinizde ve Bitcoin çizelgelerini okuduğunuzda, genellikle destek ve direnç kavramlarıyla karşılaşırsınız.

Kripto Para Analizleri

Kripto para birimlerini analiz ettiğinizde ve Bitcoin çizelgelerini okuduğunuzda, genellikle destek ve direnç kavramlarıyla karşılaşırsınız. İlk olarak, destek ve direnç grafikleri okumada önemli bir rol oynar. Pazarlamacılar genellikle bu iki terimi kullanır. Destek ve direnci anladığınızda, çizelgeleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Direnç, fiyatların bir bariyere çarpıyormuş gibi toparlandığı ve yükselmeye devam ettiği seviyedir. Öte yandan, destek, fiyatın sıçramaya başladığı ve düşüş devam ettikçe yükseldiği seviyedir. Kripto varlık fiyatları sürekli olarak belirli seviyelerden düştüğünde, bu seviyelerdeki direnç daha da güçleniyor. Aksine düşüşler devam ederse, belli bir seviyeden dönerse ve tekrar yükselmeye başlarsa destek güçlenecektir. Değer fiyatlarında direnç seviyeleri geçilebilir.

Mum Grafikleri

Mum grafikleri, konu kripto para analizleri, özellikle de Bitcoin grafiği olduğunda kesinlikle yolunuza çıkacaktır. Mum grafiklerini anlamak, grafik okumada işinizi kolaylaştıracaktır. Mum grafiğinde her bir mum çubuğu, belirli bir zaman diliminde yaşanan fiyat hareketini temsil eder. Bu çizelge yardımıyla verilen zaman diliminin açılış, kapanış, düşük fiyat ve yüksek fiyatını anlayabiliriz. Mum tablasının ortasında kalın bir kısım bulunur ve buna gövde denir. Üstteki ve alttaki ince çizgilere iğne denir. Kripto analizlerini coinotag sitesinden satın alabilirsiniz

Grafik Analizinde Aralıklar Nelerdir?

Grafiksel analizde sıklıkla karşılaştığımız kavramlardan biri de zaman aralıklarıdır. Aralıklar sayesinde grafikten farklı bilgiler ve sonuçlar çıkarılabilir. Bu nedenle, tüccarlar net bir resim elde etmek için aynı anda farklı zaman dilimlerini tercih ederler. Bitcoin için özel olarak zaman dilimine bakarsak, zaman dilimlerinin çok farklı olduğunu görebiliriz. Grafiklerde, zaman periyodu saniye veya ay olarak olabilir. Yüzde-saniye çizelgeleri, haftalık çizelgeler veya aylık çizelgeler gibi farklı zaman dilimleri bulabiliriz.

Grafik Paternleri

Coin yorum için analiz ederken ve okurken karşılaştığımız kavramlardan biri kalıplardır. Kripto para birimi grafik kalıpları, varlık fiyatı için bir sonraki durağın nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Bu, kripto para birimi eğiliminin devam edip etmeyeceği veya geri dönüp dönmeyeceği sorularını yanıtlamaya yardımcı olacaktır. Bazı grafik desenleri kripto para birimleri ve Bitcoin'de çok daha fazla kullanılmaktadır. Bunların başında trendin tersine döndüğünü gösteren modeller var. Bunlara OBO (omuz üstü formasyon), Çifte zirve-dip, fincan ve kulp oluşumu, alçalan takoz, yükselen takozdur.

Trend Kanalları Ne Anlatı?

Kripto paranın analizi birçok detayı içeriyor. Trend kanalları hem borsa hem de Bitcoin grafiklerini okumaya çalışırken genellikle gözden kaçar. Ancak doğru grafik okuma için trend kanalları çok önemlidir. Bir kripto para birimi grafiğini okurken, iki paralel çizgi arasında hareket eden bir kripto para biriminin fiyatı, bir kanalın oluşumunu gösterir. Kanallar yukarı, aşağı veya yana doğru eğilebilir. Kanal yükseliş gösteriyorsa, fiyatın yükselmeye devam edeceği anlamına gelir. Kanalın boyutu oynaklığın boyutuyla orantılıdır. Ancak kazanılan kâr da daha küçük kanallardan daha yüksektir. Kripto analizlerini coinotag  sitesinden satın alabilirsiniz

Kaynak: https://coinotag.com/analiz/