GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 09:25   Güncelleme : 11-10-2022 09:25

3D Mimari Modelleme Nedir?

İnşaat sektöründe projelerin tamamlanması zaman alabilir. 3D mimari modellerinin tercih edilmesindeki en önemli sebep zaman kavramıdır.

3D Mimari Modelleme Nedir?

İnşaat sektöründe projelerin tamamlanması zaman alabilir. 3D mimari modellerinin tercih edilmesindeki en önemli sebep zaman kavramıdır. 3D mimari modelleme tekniği ile proje çalışmalarında zaman ve maliyet açısından büyük kolaylıklar sağlanır. Mimarlar açısından oldukça önemli olan 3D mimari modelleme 2 boyutlu çizimi olan yapıların 3D haline getirilmesidir. Modelleme tekniği ile firmalar olabilecek maddi zararlardan kurtulabilir. 3D modelleme tekniğiyle binaların görselleri daha iyi olur, her detay rahatlıkla görülür. Bundan dolayı inşaat firmaları açısından 3D modelleme tekniği oldukça büyük önem arz eder.

3D Ürün Modelleme Neden Önemlidir?

3D mimari görselleştirme tekniği, inşaat alanında çalışmalara başlanmadan önce mimar kişinin yapıyı 3 boyutlu olarak şekillendirmesi olarak ifade edilir. Böylelikle bina yatırımı yapacak olan kişi binanın her ayrıntısını rahatlıkla görebilir. Yapı bitmeden binanın tamamı hakkında net bir fikre ulaşır. 3D modelleme tekniğinin inşaat sektörüne katkıları oldukça fazladır. Müteahhitler 3D mimari görselleştirme yöntemiyle proje halindeyken bina satışı gerçekleştirebilir. Yaşam alanlarınızda dekorasyon değişikliği yapmak istediğinizde web sayfası üzerinden sitenin hizmetlerini değerlendirebilirsiniz.

3D Mimari Modelleme Avantajları

Proje yapım aşamasında iken var olan eksiklikler fark edilir. Işık, mevsim koşulları ve malzeme açısından oluşan farklılıklar projenin görselliğini ortaya çıkarır. Satışa konulması planlanan binaların şekillendirilmiş görselleri müşteriler tarafından ilgi görmektedir. Sitede yer alan 3D mimari çizim çalışmalarını görebilirsiniz.