SPOR
Giriş Tarihi : 16-10-2022 12:53   Güncelleme : 16-10-2022 12:53

Sarı-Lacivertliler'in tek mağlubiyetini alan Konyaspol maçında

Sarı-Lacivertliler'in tek mağlubiyetini alan Konyaspol maçında

 

Arda Güler yedek takımda yer aldı ancak maç boyunca forma bulamadı. Bu maçta Zaic ve Emremore başlangıç ​​kadrosuna alındı ​​ve ikinci yarıda nakavt oldular. Kayserispor'u 2-0 yendikleri maçta İsa, Arda Güler'e 90. dakikada bir şans verdi ancak Zajc ve Emre Mor için forma giremedi. Zayk, Alanya Spoel karşısında kontrolünü geri kazanamadı, Emre Moor ise 11'de ayrıldığında 66 dakika favorisen şansı yakaladı. 82. dakikada Arda Güler  oyuna girdi. Şampiyonanın 8. haftasında Beşiktaş'tan uzak kalan Fenerbahçe yedek takımda kaldı ve Arda Güle ve Emremore ile güçlerini birleştirme fırsatı bulamadı. Öte yandan Miha Zajic, milli takımdan geç dönmesi ve antrenman eksikliği nedeniyle Derbi kadrosuna alınmadı.

ARDA gelişmeli

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un Arda Güler hakkındaki kararı çok netti. Portekizli teknik adam, Arda'nın oyun sistemine uygun olmadığını ve fiziksel formunun favorisen giriş yeterince iyi olmadığını düşünüyor. Arda top oyunlarında iyi olmasına rağmen, İsa top oyunlarındaki performansından memnun değil ve genç futbolcuların daha iyi olması gerektiğini düşünerek  bu yönde öğrenmeye devam ediyor.

ZAJC yeterli değil

Sarı-siyahlı takımın bir diğer kaybedeni ise Miha Zajc. Tanrım, Sloven futbolcunun fiziğinden ve durumundan memnun değil.