GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2022 12:41   Güncelleme : 03-11-2022 12:41

Emirates, Batik Air ile ortak uçuş anlaşması imzaladı

Emirates, Batik Air ile ortak uçuş anlaşması imzaladı

Batik Air ile uçuş ortaklığını kısa bir süre önce devreye sokan Emirates, tek bilet ve tek bir bagaj politikası doğrultusunda yolcularına Endonezya’da 25 uçuş noktasına bağlantı seçeneklerini genişletti.

Emirates, bu yeni anlaşmayla Batik Air ile Jakarta üzerinden Balikpapan (BPN), Denpasar (DPS), Medan (KNO), Manado (MDC), Padang (PDG), Surakarta (SOC), Surabaya (SUB) ve Makassar (UPG) varışlı sefer gerçekleştirilen 8 güzergâhı ortak uçuş kapsamına dâhil etti. Ayrıca, yapılan interline anlaşmasıyla Emirates yolcuları Jakarta ve Denpasar üzerinden Praya (LOP), Semarang (SRG), Sorong (SOQ) ve daha fazla şehre gerçekleştirilen seferlerle Endonezya’da 17’den fazla noktaya kolayca erişebilecek.

1992 yılında Jakarta’ya ilk uçuşunu gerçekleştiren Emirates, 30 yılı aşkın süredir Endonezya’ya sefer gerçekleştiriyor. Havayolu , uluslararası turistlere ve iş seyahati yapan yolculara hizmet vermenin yanı sıra global pazarlar arasında temel ürünlerin hava taşımacılığını gerçekleştirerek Endonezya’nın seyahat ve ticaret sektörlerinin toparlanmasına ve büyümesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Emirates bu yılın başında Endonezya’nın milli havayolu şirketi Garuda ile ortak uçuş anlaşmasını başlatarak yolcularına Jakarta ve Bali dışında Endonezya’da noktaya erişme imkânı vermişti.

Emirates'in hâlihazırda dünya çapında 26 havayolu ve iki demiryolu şirketi ile uçuş ortaklığı ve iş birliği anlaşmalarının yanı sıra dünya çapında 110 interline ortağı bulunuyor. Havayolu 6 kıtada 130’dan fazla uçuş noktasına gerçek anlamda global bağlantı imkânı sunuyor.

Emirates’in Seyahat ortaklıkları ve en yeni ortağı Batik Air hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Emirates Hakkında

Emirates, Dubai’deki merkezi üzerinden altı kıtada 130 şehre hizmet veren ödüllü bir global havayolu şirketidir. Modern ve geniş gövdeli, gökyüzündeki en yeni konfor unsurlarıyla donatılmış Airbus A380 ve Boeing 777 uçakların oluşturduğu dünyanın en büyük filosuna sahiptir. Emirates, operasyonlarındaki mükemmellik anlayışıyla Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı, Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı Catering Hizmeti gibi ödüllere layık görülürken,2022 Skytrax World Airline Awards’ta art arda 17. kez Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemi ödülünü aldı.

Daha fazla bilgi için: www.emirates.com 

Batik Air Hakkında

Lion Air Group üyesi Batik Air, hava taşımacılığı ihtiyaçlarını karşılamak için samimi bir anlayışla faaliyet gösteriyor. Batik Air, Endonezya’ya özgü çok anlamlı bir felsefeyle hareket ediyor. Bu felsefe, ülkenin çocuklarının çalışmalarının tarihi değeri olarak (yabancı ülkelere seyahat edebilme) zihnen konsantre olmayı (operasyonlara odaklanmayı), sabır ve temiz bir ruh (içtenlikle hizmet etmeyi) gerektiriyor. Logonun kendisi, kabin ekibinin ve yer hizmetleri görevlilerinin üniformaları ve diğer kimliksel öğeler, belirli sembol ve motiflerle (nişan) dolu desenin esnekliğini yansıtıyor. Dolayısıyla, Batik Air her bir hizmeti içtenlikle sunuyor.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 - 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.