GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 11:04   Güncelleme : 07-11-2022 11:04

Kelebek’in fijital atağı!

Kelebek’in fijital atağı!

Mobilya sektöründe hem fiziksel hem de dijital deneyim sunan fijitale hazır mısınız?

Dijital gelişimini mağazalarına entegre etmeye hazırlanan Kelebek Mobilya, fijital pazarlama ile mağazaları ve dijital dünya arasındaki köprüyü kurmayı amaçlıyorlar.  

Z kuşağının içine doğduğu fijital pazarlamanın en büyük avantajlarından biri, tüketicinin ne zaman ve nerede isterse ürüne erişebilecek, ürünü araştırabilecek ve özelliklerini inceleyebilecek olması. Ürün hangi mağazada satılıyor, deneyimlenebiliyorsa müşteri vakit kaybetmeden test edebiliyor. Kendi açısından testlerini tamamlayan müşteri ise zaman kaybetmeden ürünü fiziksel mağazadan satın alabiliyor. 

Kelebek 2023’ü Kelebek’in “Fijital Çağı” ilan ediyor

Sanal ve arttırılmış gerçeklik ile harmanlanan online alışveriş müşterilerine güvenilir bir deneyim sunuyor. Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan “Evdeki mobilya ve dekorasyon ürünü ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına artık alacağımız ürünlerin evin dekorasyonu ile uyumlu olup olmayacağını ve tarzımızı yansıtıp yansıtmayacağını görmek müşterilerimize sunacağımız yeni teknolojiler ile mümkün. Kararsız kalma, deseninden ya da renginden emin olmama gibi kavramlar geride kalıyor. AR özellikli mobil uygulama ile artık ürünlerin evlerimizde nasıl görüneceğini algılamak mümkün.” dedi.

Pandemi sonrası değişen alışkanlıklar Z kuşağının ihtiyaçlarını anlamamızı sağladı

Kaplan “Pandemi sonrası alışkanlıklarımızda büyük değişiklikler oldu. Mağaza içi deneyimin yanı sıra uygulamalar yardımıyla temas etmeden, mağazaya fiziki olarak gitmeden yaptığımız alışveriş oranlarında büyük artışlar mevcut. Müşterilerin mağaza içi deneyime de ne kadar önem verdiğini biliyoruz bu nedenle mağazalarımız pandemi döneminde geliştirildi ve yeni konsept mağazalarımız açıldı. Dijital uygulamalar ise mağazaya gelmeden önce müşterilerin karar vermesinde büyük bir etken halini aldı. Mağaza içi dijital uygulamalar ise mağazaya gelen müşterilere zevklerini ve tarzlarını yansıtabilmeleri için önemli deneyim imkanları sunuyor. Bu nedenle hem fiziki hem de dijital yatırımlarımız eş zamanlı devam edecek.” dedi. 

Pandemi döneminden sonra bu tarz uygulamaları her dönem geliştirmeyi hedef alan Kelebek şimdi de VR teknolojisini mağazalarına entegre ediyor.